NIEPORĘT. 20-latek “na podwójnym gazie”

2018-10-25 6:54:19

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 20-latka podejrzanego o jazdę oplem na ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie „na podwójnym gazie”. Policję powiadomili inni użytkownicy dróg, którzy jechali za oplem i uniemożliwili kierowcy dalszą podróż, kiedy zatrzymał się przy jednej z restauracji. Badanie alkomatem wykazało, że Andrii I. miał ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzany, w sądzie, usłyszał zarzut z art. 178 a kk i przyznał się do popełnienia przestępstwa

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że jeden ze świadków zdarzenia jechał swoim samochodem za oplem i widział jak ten przemieszcza się po drodze przysłowiowym „wężykiem”. Gdy pojazd zatrzymał się na światłach, zaniepokojony kierowca, próbował sprawdzić co się dzieje, by w razie konieczności uniemożliwić dalszą jazdę opla. W tym czasie pasażer interweniującego kierowcy, informował o sytuacji, kierowców którzy stali za nimi. Nagle światło sygnalizatora zmieniło się i opel ruszył ul. Zegrzyńską, a za nim podążył inny użytkownik drogi, który domyślił się o co chodzi i swoim samochodem ruszył za oplem, a gdy ten zatrzymał się na parkingu przy jednej z restauracji przy ul. Zegrzyńskiej, zablokował mu możliwość odjazdu. Świadkowie zdarzenia czekali na miejscu do czasu przyjazdu patrolu Policji i widzieli jak jeszcze przed przyjazdem mundurowych, kierowca opla zamienił się miejscami ze swoim pasażerem.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wskazywany przez świadków jako kierowca opla, miał ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu i zaprzeczał, by prowadził opla. Drugi z mężczyzn był trzeźwy. Jednak policjanci z Nieporętu zatrzymali 20-latka, którego świadkowie wskazywali jako kierującego oplem. Funkcjonariusze ustalili, że był to obywatel Ukrainy, który niebawem miał opuścić terytorium Polski. Andrii I. trafił do aresztu w legionowskiej komendzie, a do pracy przystąpili śledczy z komisariatu w Nieporęcie, wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj, w sądzie, zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut z art. 178 a kk i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *