NIEPORĘT. Chwilowe problemy Straży Gminnej w Nieporęcie?

2019-07-02 7:48:08

Straż Gminna w Nieporęcie boryka się problemami braku auta i nadmiaru pracy. Mieszkańcy irytują się, że interwencje trwają zdecydowanie za długo


Jakiś czas temu do redakcji dotarł mail zaniepokojonego czytelnika dotyczący problemów nieporęckiej Straży Gminnej. Problemy miały dotyczyć braku samochodu, którym strażnicy mieliby poruszać się na interwencje na terenie gminy.

Nieoficjalne informacje

Zanim zadaliśmy oficjalne pytania do Urzędu Gminy w Nieporęcie postanowiliśmy zasięgnąć języka na forach internetowych. Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że strażnicy od jakiegoś czasu borykają się problemem braku auta, dlatego część przeprowadzanych interwencji wykonują na rowerach. Stąd bardzo często dochodzi do opóźnień w ich pracy, szczególnie jeżeli do przejechania jest dość duży dystans.

Straż nie posiada oznakowanego auta

Zadaliśmy również oficjalne pytania do Urzędu Gminy w Nieporęcie, w odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że faktycznie Straż Gminna nie posiada w tej chwili oznakowanego radiowozu. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczekiwanie na nowy, zamówiony już specjalistyczny i oznakowany radiowóz. Patrole na terenie gminy są przeprowadzane przez jeden nieoznakowany radiowóz należący do Straży Gminnej oraz radiowóz Policji, działające w porozumieniu ze Strażą Gminną.

Okres wakacyjny = więcej pracy

Z Urzędu Gminy dowiedzieliśmy się również, że powodem opóźnień w działaniach Straży Gminnej nie jest brak sprzętu a napływ turystów na teren gminy, a co za tym idzie zwiększona ilość interwencji dotyczącą nieprzepisowego parkowania pojazdów czy zakłócania spokoju.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *