NIEPORĘT. Debata o bezpieczeństwie

2015-11-28 9:54:09

W piątek 27 listopada mieszkańcy gminy Nieporęt mieli możliwość uczestnictwa w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa. Na pytania mieszkańców, radnych i sołtysów odpowiadali komendant powiatowy policji w Legionowie Waldemar Perdion, wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur, oraz komendant komisariatu w Nieporęcie podinsp. Marek Kur.

 

Celem debat społecznych organizowanych przez policjantów w powiecie legionowskim od 2012 roku jest zdiagnozowanie realnych potrzeb i oczekiwań społecznych, wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz wspólne rozwiązywanie problemów uciążliwych dla mieszkańców. Takie spotkania mają również na celu poznanie opinii na temat działań policji.

Debata społeczna, która odbyła się w piątek 27 listopada w godz. 17.00-19.00 w Urzędzie Gminy w Nieporęcie była kolejną, po powiatowej zorganizowanej w marcu tego roku w Legionowie oraz gminnej we wrześniu w Wieliszewie, okazją do spotkania się z mieszkańcami, a także do poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania. Policjanci z uwagą słuchali wystąpień mieszkańców, radnych, sołtysów i rzeczowo starali się odpowiadać na wszystkie zadawane im pytania. W debacie udział wziął starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel, wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur, komendant powiatowy policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion oraz komendant komisariatu policji w Nieporęcie podinsp. Marek Kur. W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi realizujący zadania na terenie gminy Nieporęt oraz oficer prasowy legionowskiej komendy.

Wójt Gminy oraz funkcjonariusze odpowiadali na pytania mieszkańców zapewniając, że każdy sygnał dotyczący poprawy bezpieczeństwa będzie dokładnie przeanalizowany. Mają zostać podjęte działania zmierzające do zapewnienia porządku we wskazanych dziedzinach, dotyczących m. in. występowania wybryków chuligańskich, zjawiska spożywania alkoholu w miejscach publicznych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych drogach oraz dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły. Dzięki debacie społecznej w Nieporęcie policjanci mieli możliwość poznania problemów społecznych dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeanalizują teraz wszystkie przedstawione im zagrożenia i wspólnie z innymi instytucjami podejmą kroki mające im przeciwdziałać w przyszłości.

Oprac. JR

Zdjęcia: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. hubs odpowiedz

    Ciekawy czy była mowa o pijanych kierowcach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *