NIEPORĘT. Doświetlenie przejść dla pieszych w Nieporęcie

2020-09-23 9:25:44

Projekt o nazwie „Przebudowa przejść dla pieszych przez drogi wojewódzkie na terenie Gminy Nieporęt, Powiat Legionowski – Bezpieczne przejścia dla pieszych”, zgłoszony przez stowarzyszenie „Przyjazny Nieporęt” do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną i został zakwalifikowany do głosowania. Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 26 października do 16 listopada 2020 r. za pośrednictwem strony www.bom.mazovia.pl.

Projekt zakłada doświetlenie 21 przejść dla pieszych zlokalizowanych na trzech drogach: ul. Jana Kazimierza (DW 633), ul. Strużańskiej (DW 632) oraz ul. Zegrzyńskiej/Pogonowskiego (DW 631). Trasy te prowadzą na północ Polski, na Mazury oraz na wypoczynek nad Jezioro Zegrzyńskie, dlatego zachęcamy do głosowania także mieszkańców spoza gminy Nieporęt. To inicjatywa o szczególnym znaczeniu dla użytkowników dróg, zwłaszcza pieszych, bo poprawiająca bezpieczeństwo  w najbardziej ruchliwych i uczęszczanych miejscach: w okolicach przystanków autobusowych, szkół, przedszkoli i plaż na terenie gminy Nieporęt. Szczegóły projektu znajdują się na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekt/251.

Powodzenie przedsięwzięcia zależy teraz od naszego zaangażowania i liczby oddanych głosów. Projekt rywalizuje z 16 innymi projektami z podregionu warszawskiego wschodniego. Ten, który zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie zrealizowany ze środków Województwa Mazowieckiego w 2021 r. Głosowanie na projekty odbywać się będzie na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w terminie od 26 października do 16 listopada.

Zachęcamy do głosowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *