NIEPORĘT. Drogie remonty szkół

2015-07-31 11:29:21

W szkołach i przedszkolach na terenie gminy Nieporęt trwają gorączkowe prace remontowe. Gmina na wakacyjne zmodernizowanie szkół przeznaczy ponad 1 mln złotych!

W szkole w Nieporęcie trwają intensywne prace modernizacyjne na parterze i piętrze budynku. Zakończono już przebudowę ścian w łazienkach na parterze i na piętrze. Dzięki temu sanitariaty, wraz z nowym pomieszczeniem wc dla niepełnosprawnych na parterze, odpowiadać będą obowiązującym przepisom. Na korytarzach trwa wymiana instalacji elektrycznej, zmodernizowana zostanie rozdzielnia i podrozdzielnia. Zakończono także modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na początku sierpnia wykonawca przystąpi do montażu nowej stolarki drzwiowej pomieszczeń na parterze budynku, a następnie do wymiany nawierzchni podłogi korytarza na parterze. Na klatce schodowej stopnie obłożone zostaną gresem, balustrada zostanie wymieniona a ściany pomalowane. Koszt prac modernizacyjnych w szkole w Nieporęcie to kwota 610 tys. zł.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Radzymińskiej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania i grzejników. W przedszkolu, po przebudowie ścian wewnętrznych, powiększona zostanie sala dydaktyczna dla trzylatków oraz sąsiadująca z nią łazienka. Po remoncie dotychczasowego pomieszczenia magazynowego również czterolatki będą miały nową łazienkę. Wymieniana jest instalacja elektryczna w przedszkolu i na korytarzach szkoły. W następnej kolejności wykonane zostaną nowe nawierzchnie podłóg typu tarket, nowe balustrady schodów, a ściany zostaną pomalowane. Koszt tych prac remontowych to 345 tys. zł.

Prace remontowe w Gminnym Przedszkolu w Nieporęcie obejmą naprawy, malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń dydaktycznych, oraz cyklinowanie i lakierowanie drewnianych podłóg w salach. Prace, które zaplanowane są do 15 sierpnia, kosztować będą 44,6 tys. zł. Za to w gminnym gimnazjum trwa remont dachu, który zaplanowany jest do 22 sierpnia. Koszt tych prac to 15,5 tys. zł.

Oprac. DB

Zdjęcia: UG Nieporęt

foto_297

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *