NIEPORĘT. Grunwald zdobyty!

2015-07-29 3:50:03

13 – 19 lipca odbył się 44 Zlot harcerzy na Polach Grunwaldu. W tym roku 14 GDH Puszcza po raz trzeci podjęła się rywalizacji o Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej i teraz może ją dumnie nosić na mundurze na stałe.

Zabraliśmy ze sobą młodszych harcerzy z drużyny 14 DH „Puszczyki”, którzy postanowili zacząć przygodę z Grunwaldem. Podczas tygodniowego zlotu wiele się działo – wędrówki, warsztaty, śpiewy i tańce średniowieczne, Gala Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, festiwale piosenki, ogniobranie na Wzgórzu Jagiełły czy fireshow w Wiosce Rycerskiej. Od rana chodziło Grun-info, które przypominało o aktualnych atrakcjach i często aranżowało MEGA belgijkę na placu. Apele mundurowe, wspólne posiłki w amfiteatrze, magiczne gawędy pod gwiazdami, kino nocą, nocne warty, czuwanie instruktorskie to tylko przedsmak tego, czego można było doświadczyć.

Mimo że pogoda była raz taka raz śmaka, to humor zawsze nam dopisywał! Mieliśmy wspaniałą ekipę w gnieździe i pięknie zbudowaną bramę. Jak to bywa na takim zlocie, gdzie sporo harcerzy się przewija – zawarliśmy nowe przyjaźnie i na pewno zabraliśmy ze sobą moc pozytywnych wspomnień. Mieliśmy również okazję zrobić sobie zdjęcie z Komendantem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie – płk. Andrzejem Szczołkiem.

Puszcza za całoroczną pracę i docenienie kroniki otwierała buławą Obrady Wielkiego Sejmiku. Obowiązek spełniliśmy, trwając na Wzgórzu Pomnikowym czy żar lał się z nieba czy też ulewa. Bitwę obejrzeliśmy kibicując rodakom, a gdy przyszedł czas pakowania, żal się było rozstawać. Ale z Grunwaldem się nie żegnamy, za rok na pewno wpadniemy po raz kolejny!

pwd. Dominika Zakrzewska HR
– drużynowa 14 GDH „Puszcza”

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *