NIEPORĘT. Izabelińska za 2,8 mln zł

2015-09-10 1:47:49

Mieszane uczucia wzbudził projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Legionowskiemu. Uchwała dotyczy dofinansowania w wysokości 700 tys. złotych przebudowy drogi powiatowej w ulicy Izabelińskiej na terenie gminy Nieporęt.

 

Choć Komisja Gospodarcza wcześniej pozytywnie zaopiniowała ten wniosek, to jednak pojawiły się pewne wątpliwości radnych. – Wzbudza to we mnie pewne mieszane uczucia, tj. jakby wójt zaprosił mnie na obiad i kazał za niego zapłacić. W pełni doceniam współpracę, ale 700 tys. zł to dosyć sporo. Droga jest ładnie zrobiona, ale oczywiście ten punkt jest dość istotny w wydatkach budżetowych – powiedział radny Andrzej Olechowski.

Wójt wyjaśnił zasady finansowania ulicy Izabelińskiej, gdzie starostwo uzyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych w 50 proc., powiat finansuje drogę w 25 proc. i gmina w pozostałych 25 proc. Z obliczeń wychodzi pełna kwota 2,8 mln zł na przebudowę tej drogi.

– Powiat bardzo się chwali tą drogą, że taką piękną wybudował. My dajemy na to 700 tys. zł i stąd taka moja prośba, żebyśmy i my się pochwalili i jakoś to zaznaczyli, że ta inwestycja jest też sfinansowana dzięki naszym mieszkańcom. Chodzi o to, aby ludzie wiedzieli, że i my jako gmina mieliśmy swój wkład w przebudowę tej drogi bo to ważne – zaapelowała radna Marta Damm – Świerkocka. Radni podjęli uchwałę.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *