Facebook

NIEPORĘT. Jedziemy ulicą Szkolną

2016-08-05 3:50:10

Nowa ul. Szkolna w Wólce Radzymińskiej jest już w pełni przejezdna po przebudowie, jaką wykonał Powiat. Dzięki gruntownemu remontowi poprawiło się bezpieczeństwo i komfort użytkowania te ważnej dla lokalnej społeczności drogi.

Realizowana przez powiat inwestycja na ul. Szkolnej w Wólce Radzymińskiej została zakończona. Ostatnie prace – znakowanie poziome (m.in. pasy na przejściach dla pieszych) – zostały wykonane 20 lipca br. Inspektorzy z legionowskiego starostwa zakończyli już odbiór inwestycji, czyli sprawdzenie, czy wykonawca należycie wywiązał się z umowy. Dzięki temu, że współpraca przebiegała wzorowo, a wszelkie uwagi przekazywane przez inwestora i mieszkańców były uwzględniane jeszcze w trakcie wykonywania robót, inwestycja okazała się wykonana prawidłowo.

Inwestycja dotyczyła pierwotnie 700-metrowego odcinka ul. Szkolnej, od ul. Topolowej do ul. Leśnej. Dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Gminę Nieporęt remontowany odcinek został wydłużony do ponad kilometra, a jej wartość wzrosła z 640 tysięcy do 960 tysięcy złotych. Jezdnia została poszerzona do 6 metrów i – co bardzo ważne – jest zintegrowana z systemem odwodnienia. Wykonano również chodnik i wjazdy na posesje przylegające do wyremontowanej drogi. Oprócz poprawy bezpieczeństwa zadbano o estetykę terenu inwestycji nasadzając trawę w pasach oddzielających jezdnię od chodnika.

Przypomnijmy, że realizację inwestycji na ul. Szkolnej w Wólce Radzymińskiej starostwo rozpoczęło na wniosek mieszkańców i radnych powiatowych, którzy zwracali uwagę na fatalny stan nawierzchni. Głównym problemem były stwarzające duże zagrożenie, zalegające na jezdni wody opadowe. Droga komunikuje miejscowość ze szkołą podstawową, chodzi więc przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, które znajduje się wysoko na liście powiatowych priorytetów.

Powiat Legionowski

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *