NIEPORĘT. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

2015-12-25 2:14:46

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia na terenie gminy Nieporęt odbyło się mnóstwo imprez na których składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, odgrywano jasełka, dzielono się opłatkiem, czy też wspólnie siadano do jednego stołu, gdzie królowały świąteczne potrawy.

14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie gościł seniorów na corocznym spotkaniu opłatkowym. Do wspólnego kolędowania zaprosił Chór Echo Nieporętu. Po wspólnych życzeniach goście podzielili się opłatkiem i zasiedli do świątecznie przystrojonych stołów, na których królowały się tradycyjne wigilijne potrawy.

nieporet1

Podczas spotkania mieszkańców w Filii GOK w Stanisławowie Drugim panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Tradycyjnie już oprawę muzyczną zapewnił zespół Młodzież 50+ , w tym roku w towarzystwie tanecznej sekcji dziecięcej. W ośrodku unosił się zapach wigilijnych potraw, a całości dopełniły pięknie udekorowane stoły.

nieporęt2

Spotkanie opłatkowe w Filii GOK w Beniaminowie rozpoczął koncert wigilijny w wykonaniu najmłodszych, po którym w utworzonym kręgu wszyscy wspólnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Resztę wieczoru mieszkańcy spędzili przy świątecznym stole.

beniaminow7

W Kątach Węgierskich na spotkanie opłatkowe zaprosił Teatr Obrzędowy i zespół wokalny Kącik. Kolędy w wykonaniu członków zespołów wyczarowały magiczną świąteczną atmosferę, w której mieszkańcy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. A później próbowali świąteczne potrawy.

katy2

Boże Narodzenie to czas pełen wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy Narodzin Chrystusa. W szkole Podstawowej w Józefowie, co roku organizowana jest ta uroczystość. Widzowie obejrzeli piękną i wzruszającą inscenizację w wykonaniu uczniów, o oczekiwaniu na niezwykłe Narodziny, wędrówce świętych Rodziców, walce dobra ze złem. Magiczny i świąteczny nastrój wyczarował zespół “Józefinki”, który zaśpiewał piękne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

nieporęt3

Źródło: UG Nieporęt

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *