NIEPORĘT. Jubileuszowy 10. Bieg Zająca w trosce o czyste powietrze!

2020-02-19 10:57:20

Impreza, której od początku przyświeca idea pomocy innym doczekała się właśnie swojej 10 edycji. Jubileuszowy 10. Bieg Zająca odbędzie się 21 marca br. w Nieporęcie

Głównym założeniem biegu jest wspieranie chorych na SM i integracja środowisk. Organizatorzy stworzyli formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych.

Polega to na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km), kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w biegu z asystentem “ZAJĄCEM”. Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie naszej Fundacji i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (którego nazywamy zającem), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem chorym lub niepełnosprawnym. Zadowolona jest każda ze stron.

Imprezie co edycję towarzyszą pozytywne emocje, a także różnego rodzaju atrakcje. Tym razem z racji tego, że bieg odbędzie się 21 marca uczestnicy będą wspólnie żegna zimę i witać wiosnę.

10 edycja odbędzie się w Nieporęcie. Przyjemne i urokliwe miejsce ze świetną trasą.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *