NIEPORĘT. Kiedy i jak rozbudują Urząd Gminy?

2016-01-30 3:29:01

22 stycznia unieważniono przetarg na rozbudowę budynku Urzędu Gminy Nieporęt. Stało się tak ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg…
Zamawiający, a więc gmina, na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 3 750 000 zł. W pierwszym postępowaniu przetargowym złożono 9 ofert. Ale dwie oferty z najniższą ceną zostały odrzucone, ponieważ zawierały rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Pozostałe oferty zawierały ceny przewyższające kwotę przeznaczoną przez gminę na sfinansowanie rozbudowy o drugie skrzydło budynku urzędu i modernizację istniejącego budynku.

Ruszył drugi przetarg
Tymczasem w piątek 29 stycznia ogłoszono drugi przetarg, którego termin składania ofert upływa 16 lutego. Gmina chciałaby rozbudować budynek urzędu o nowe skrzydło na terenie znajdującym się za obecnym budynkiem. Zaprojektowany budynek, to w rzeczywistości drugie trzykondygnacyjne skrzydło zlokalizowane bezpośrednio przy ścianie budynku istniejącego i połączony funkcjonalnie z budynkiem obecnym. Zlokalizowany na działkach przy Pl. Wolności. W nowym skrzydle znajdą się między innymi dwie sale konferencyjne, kancelaria, sekretariat oraz gabinety wójtów. Powierzchnia użytkowa nowego skrzydła wyniesie 925 m2.

Dwa etapy robót
Pierwszy etap robót zakłada wykonanie rozbudowy budynku Urzędu Gminy o nowe skrzydło. Połączenie części rozbudowywanej i istniejącego budynku ma być wykonywane w obiekcie funkcjonującym w uzgodnieniu i dostosowaniu do godzin pracy urzędników. Do obowiązków przyszłego wykonawcy będzie należało uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie obiektu. Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń nastąpi przeniesienie Urzędu ze starej części do nowej. W drugim etapie, po przeniesieniu mebli i wyposażenia do rozbudowanego budynku z części istniejącej, wykonana zostanie modernizacja instalacji teletechnicznej w istniejącym budynku Urzędu Gminy. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 16 miesięcy od dnia podpisania umowy ze zwycięskim wykonawcą.

Na poniższej wizualizacji projektu nowego skrzydła UG Nieporęt widać, jak będą wyglądały przyszłe pomieszczenia i na którym piętrze będą się one znajdować.

DB

Wizualizacja: UG Nieporęt

Komentarze

1 komentarz

 1. Piotr odpowiedz

  Witam,

  dlaczego zadłużona gmina – zresztą jak wiele innych – rozbudowuje się ?
  To paranoja – biedna, zadłużona gmina stawia nowy budynek – ale komu ?
  Czy tylko urzędniczy i wójt mają decydować o zaspokajaniu swoich potrzeb ?
  Po co nam zwykłym ludziom tak rozbuchany i rozdęty aparat administracyjny – tylko dla urzędników i całej niby “elycie” ?
  Cokolwiek chcemy załatwić – problem a wręcz zwykłe chamstwo – jak tego doświadczam.
  Ale tak to jest jak wójt po aferze alkoholowej pozostał bezkarny/umorzono sprawę i teraz nikt mu nic nie może zrobić.
  Czy to nie degeneracja ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *