Facebook


NIEPORĘT. Tragiczny finał kąpieli

2016-09-11 9:56:05

W sobotę 10 września tuż po godzinie 16 na wysokości dawnego Mazowsza w okolicach  portu Pilawa w Białobrzegach zauważono tonącego w wodzie mężczyznę. Na miejscu pojawiło się legionowskie WOPR, karetka wodna, oraz zespół ratownictwa wodnego wraz ze strażakami. Niestety pomimo dość długiej reanimacji nie udało się uratować 32-letniego mężczyzny.

Zgłoszenie o tonięciu mężczyzny nieopodal plaży Jeziora Zegrzyńskiego w Białobrzegach przy ul. Wczasowej wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 16.16. Na miejsce natychmiast wysłano załogi legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, straż pożarną oraz ratownictwo medyczne. Zjawił się też patrol policji z Nieporętu.

Fot. Legionowskie WOPR

Fot. Legionowskie WOPR

Pierwsze łodzie zaczęły przeczesywać teren wskazany przez świadków zdarzenia. – Mężczyznę wydobyto spod wody po krótkich poszukiwaniach, o godzinie 16.24 i natychmiast podjęto czynności reanimacyjne, w których uczestniczył również zastęp PSP, a potem zespół specjalistyczny pogotowia ratunkowego. Mimo prawie 45-minutowej reanimacji młodego człowieka nie udało się uratować. I znów niestety była to kąpiel w upale, po alkoholu! – poinformowali na swoim fanpagu ratownicy legionowskiego WOPR.

Fot. KP PSP Legionowo

Fot. KP PSP Legionowo

Dramatyczne działania zmierzające do przywrócenia życia mężczyźnie trwały do czasu przyjazdu zespołu medycznego z Legionowa, wówczas lekarz stwierdził zgon. Na miejscu była żona zmarłego 32-letniego mężczyzny. Czas interwencji służb to przeszło 2 godziny. To już kolejne w ostatnim czasie utonięcie na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego.

DB

Fot. KP PSP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *