Facebook

NIEPORĘT. Tragiczny finał kąpieli

2016-09-11 9:56:05

W sobotę 10 września tuż po godzinie 16 na wysokości dawnego Mazowsza w okolicach  portu Pilawa w Białobrzegach zauważono tonącego w wodzie mężczyznę. Na miejscu pojawiło się legionowskie WOPR, karetka wodna, oraz zespół ratownictwa wodnego wraz ze strażakami. Niestety pomimo dość długiej reanimacji nie udało się uratować 32-letniego mężczyzny.

Zgłoszenie o tonięciu mężczyzny nieopodal plaży Jeziora Zegrzyńskiego w Białobrzegach przy ul. Wczasowej wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 16.16. Na miejsce natychmiast wysłano załogi legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, straż pożarną oraz ratownictwo medyczne. Zjawił się też patrol policji z Nieporętu.

Fot. Legionowskie WOPR

Fot. Legionowskie WOPR

Pierwsze łodzie zaczęły przeczesywać teren wskazany przez świadków zdarzenia. – Mężczyznę wydobyto spod wody po krótkich poszukiwaniach, o godzinie 16.24 i natychmiast podjęto czynności reanimacyjne, w których uczestniczył również zastęp PSP, a potem zespół specjalistyczny pogotowia ratunkowego. Mimo prawie 45-minutowej reanimacji młodego człowieka nie udało się uratować. I znów niestety była to kąpiel w upale, po alkoholu! – poinformowali na swoim fanpagu ratownicy legionowskiego WOPR.

Fot. KP PSP Legionowo

Fot. KP PSP Legionowo

Dramatyczne działania zmierzające do przywrócenia życia mężczyźnie trwały do czasu przyjazdu zespołu medycznego z Legionowa, wówczas lekarz stwierdził zgon. Na miejscu była żona zmarłego 32-letniego mężczyzny. Czas interwencji służb to przeszło 2 godziny. To już kolejne w ostatnim czasie utonięcie na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego.

DB

Fot. KP PSP Legionowo

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *