NIEPORĘT. Liceum z kolejnym dofinansowaniem

2022-10-05 8:41:33

Pół miliona złotych przekaże Gmina Nieporęt Powiatowi Legionowskiemu z przeznaczeniem na budowę siedziby dla Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym. Stosowaną umowę w tej sprawie podpisano 4 października

Największa zaplanowana na ten i przyszły rok inwestycja Powiatu Legionowskiego, budowa siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, trwa od kwietnia i realizowana jest zgodnie z harmonogramem.

Zakończono budowę stanu surowego kondygnacji pierwszego piętra. Wykonywana jest konstrukcja dachu. Zamontowano wiązary, które zostaną przykryte blachą aluminiową. Równolegle zakładana będzie stolarka okienna i drzwiowa, a także instalacje wewnętrzne budynku. Na koniec roku planowane jest doprowadzenie budowy do stanu surowego zamkniętego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, licealiści kolejny rok szkolny rozpoczną w nowym obiekcie.

Kliknij, aby powiększyć

Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny Powiatu wynosi 2 878 439,85 zł, w tym 500 tys. zł dotacji pochodzącej od Gminy Nieporęt.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *