NIEPORĘT. Ma być bezpieczniej przy Dzikiej Plaży

2015-10-20 7:09:52

19 października rozpoczęły się roboty drogowe związane z przebudową odcinka drogi wojewódzkiej nr 631 wzdłuż Dzikiej Plaży w Nieporęcie. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierujących pojazdami w tym rejonie.

 

W sezonie letnim okolice Dzikiej Plaży w Nieporęcie są najbardziej popularnym miejscem wypoczynku nad Jeziorem Zegrzyńskim. Nasilony ruch pojazdów oraz duża liczba pieszych, chodzących poboczem, stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 631. Dążąc do unormowania sytuacji zarówno na drodze, jak i w ruchu pieszych, wójt Maciej Mazur zorganizował na początku 2014 roku spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w rejonie tak chętnie odwiedzanej przez wypoczywających plaży, w którym udział wzięli m. in. ówczesny starosta Jan Grabiec oraz komendant Powiatowy Policji w Legionowie. Po dokładnej analizie sytuacji na drodze, zapadła decyzja o konieczności zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu pieszym i pojazdów w rejonie Dzikiej Plaży. Zaplanowano wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50km/h oraz ustawienie wygrodzenia, oddzielającego jezdnię od pobocza drogi, tak aby przechodzenie na drugą stronę ulicy odbywało się tylko po wyznaczonych przejściach dla pieszych.

Kolejnym krokiem było spotkanie robocze na Dzikiej Plaży w kwietniu 2014 roku z przedstawicielami MZDW w Warszawie oraz funkcjonariuszami KPP w Legionowie, na którym ustalono konieczne do przeprowadzenia zmiany w organizacji ruchu. Po wspólnym z MZDW w Warszawie ustaleniu zakresu niezbędnych robót drogowych, gmina Nieporęt zleciła wykonanie projektu stałej organizacji ruchu w tym newralgicznym rejonie w Nieporęcie.

W tym roku projekt ten został zatwierdzony w Urzędzie Marszałkowskim, po czym w maju br. gmina ponownie zwróciła się do MZDW w Warszawie o wykonanie przebudowy odcinka DW nr 631 i wprowadzenie zatwierdzonych zmian w organizacji ruchu w rejonie Dzikiej Plaży. Prowadzona obecnie przebudowa odcinka DW nr 631 polega na wybudowaniu azylu na istniejącym przejściu dla pieszych, ustawieniu barierek zabezpieczających wzdłuż ulicy w rejonie przejścia oraz zmniejszeniu dopuszczalnej maksymalnej prędkości do 50 km/h, tj. obowiązującej w terenie zabudowanym.

Oprac. JR

Zdjęcia: UG Nieporęt

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *