NIEPORĘT. Motocyklista terroryzował mieszkańców

2018-05-21 12:27:08

 

Kilka dni temu policjanci z Nieporętu zatrzymali 41-letniego Mirosław Ch. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie motocyklem pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci postawili 41-latkowi aż 5 zarzutów.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać od oficera prasowego legionowskiej komendy kom. Jarosława Florczaka wynika, że kilka dni temu policjanci z Nieporętu otrzymali zgłoszenie dotyczące motocyklisty, który brawurową jazdą motocyklem zakłócał ciszę nocną. Po dotarciu na miejsce okazało się, że mężczyzny nie ma już na wskazanym przez zgłaszającego obszarze.

Wpadł w ręce sąsiada (policjanta)

Kiedy policjanci poszukiwali brawurowego kierowcę, około 5.30 otrzymali informację, że mężczyzna został zatrzymany przez swojego sąsiada, policjanta na co dzień służącego w Komendzie Stołecznej Policji. Stołeczny funkcjonariusz po przebudzeniu się około godz. 5.00 nad ranem postanowił sprawdzić przyczynę głośnych odgłosów motocykla wskazujących na brawurę ze strony kierującego. Do zatrzymania doszło w chwili, kiedy ten wywrócił się na kierowanym przez siebie motocyklu. Po dotarciu na miejsce załogi policjantów z Nieporętu, mężczyzna był już obezwładniony oraz zatrzymany. 41-latek do momentu przyjazdu policji groził mieszkańcom, którzy przyszli sprawdzić co się dzieje oraz zatrzymującemu go policjantowi pozbawieniem życia.

Był pijany

Policjanci sprawdził stan jego trzeźwości. Niestety, w wydychanym powietrzu 41-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu. Ze względu na podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków pobrana została od niego również krew do badań.

Aż 5 zarzutów

Po przewiezieniu do legionowskiej komendy, mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, kierowania gróźb karalnych w kierunku interweniującego policjanta oraz mieszkańców, brawurowej jazdy motocyklem oraz naruszenia miru domowego jednego z mieszkańców. W związku z postawionymi zarzutami prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkiem stawiania się na komendzie 2 razy w tygodniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

Fot. KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *