Nieporęt. Najlepsza stomatologia i ortodoncja

2019-05-30 11:33:30
Chociaż polscy dentyści stosują najnowsze techniki i cieszą się doskonałą renomą to dla wielu osób wizyta w gabinecie stomatologicznym wciąż jest przyczyną stresu. Jak wybrać najlepszy gabinet zapewniający wysoki komfort leczenia?

 

Dobra opieka stomatologiczna to nie tylko leczenie bez bólu. To przede wszystkim profesjonalizm połączony z troską o pacjenta. Udowodniono, że partnerski stosunek pomiędzy pacjentem a lekarzem zmniejsza dystans i skutecznie likwiduje stres. Na takich zasadach działa gabinet stomatologiczny znajdujący się w miejscowości Nieporęt – w okolicach warszawskiej dzielnicy Białołęka. Prowadząca go Ewa Pawlak to lekarz stomatolog z Nieporętu, który wzbudza zaufanie. Profesjonalizm zabiegów i sprawność ich wykonywania łączą się z otwartością na potrzeby pacjenta. Wybierając gabinet, warto zwrócić uwagę na staranność wykonywania usług i brak pośpiechu. Dzięki temu leczenie jest dokładne i skuteczne. Wyposażenie gabinetu w nowoczesne sprzęty umożliwia zastosowanie nowoczesnych metod. W ofercie znajduje się leczenie profilaktyczne, endodoncja i stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, ortodoncja, a także protetyka.

Ortodoncja

Ta dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką i korygowaniem wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne przynosi widoczne zmiany w ułożeniu zębów. Koryguje wady szczękowo-twarzowe. Ortodonta, po konsultacji i wykonaniu badań, układa plan leczenia i pobiera odcisk do gipsowego modelu diagnostycznego. Następnie dobiera aparat ortodontyczny odpowiedni do zaplanowanego leczenia. Po zakończeniu pracy z aparatem następuje etap leczenia retencyjnego. Ma ono na celu utrzymanie osiągniętych wyników. Leczenie ortodontyczne może być stosowane w każdym wieku. Nie tylko koryguje wady zgryzu, ale ma także inne właściwości lecznicze. Ortodoncja może zlikwidować bóle głowy, a nawet opóźnić proces starzenia twarzy.

Endodoncja i stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje najczęściej wykonywane zabiegi dostępne w każdym gabinecie stomatologicznym. Likwiduje próchnicę, która nieleczona prowadzi do ubytków w zębach i może być przyczyną schorzeń dziąseł i przyzębia. Choroby miazgi zęba wymagają wyspecjalizowania w dziedzinie endodoncji. Przy głębokich ubytkach próchniczych czy martwicy miazgi stomatolog przeprowadza zabiegi z wykorzystaniem mikroskopu lub endometru. Urządzenia te dają możliwość dokładnego pomiaru kanału zębowego i wypełnienia go. Dzięki temu skuteczność leczenia jest większa, nawet w trudnych przypadkach.

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje szereg różnego rodzaju działań. Stomatolog usuwa kamień nazębny, lakieruje zęby, uczy prawidłowej higieny jamy ustnej. Podstawą profilaktyki jest systematyczna kontrola stomatologiczna. Przegląd dentystyczny może zapobiec wielu chorobom zębów i dziąseł. Zabiegi takie jak scaling czy fluoryzacja pozwalają na zachowanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Pacjent nauczy się w gabinecie jak dbać o zęby, by nie doszło do pojawienia się próchnicy. Przegląd jamy ustnej powinien być przeprowadzany, co trzy miesiące u dzieci i raz w roku u osób dorosłych.

Protetyka

Protetyka pozwala na przywrócenie wyglądu i funkcjonalności uzębienia. Gdy pacjent utracił zęby albo uległy one poważnym uszkodzeniom, skuteczne będą uzupełnienia protetyczne. Odtworzenie ubytków może być stałe, ruchome lub mieszane – w zależności od stanu uzębienia i oczekiwań klienta. Precyzyjne uzupełnienie i idealne odtworzenie kształtu zęba sprawi, że będzie on wyglądał zdrowo i naturalnie.

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca, obejmuje leczenie zębów mlecznych i stałych u dzieci. Zęby stałe u dzieci są niedojrzałe i mają inną budowę niż zęby osób dorosłych. Pierwsze problemy mogą pojawić się już w okresie ząbkowania u niemowląt. Odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie stomatologiczne, może uchronić dziecko przed wieloma problemami w przyszłości. Zadaniem stomatologa jest więc w tym przypadku nie tylko diagnozowanie i leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom.

Stomatologia estetyczna

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego pacjenta. Aby je spełnić, konieczny jest odpowiedni plan leczenia. Może on obejmować piaskowanie, lakierowanie, wybielanie zębów oraz zabiegi ortodontyczne. Często konieczne jest kompleksowe leczenie – począwszy od stomatologii zachowawczej, poprzez ortodoncję, aż po protetykę.

Podsumowanie

Jeżeli pacjent oczekuje najnowocześniejszych metod i kompleksowego, skutecznego leczenia zębów to usługi gabinetu lekarz stomatolog Ewy Pawlak, znajdującego się w Nieporęcie niedaleko Warszawy (w pobliżu Białołęki), z pewnością go usatysfakcjonują. Profesjonalizm i miłe podejście sprawią, że każdy będzie chętnie wracał na leczenie.

Artykuł partnera

Komentarze

4 komentarze

 1. Implant odpowiedz

  Największy problem leży chyba w samym wyborze kliniki stomatologicznej. Jest wielu świetnych specjalistów, że aż nie wiadomo gdzie iść :/

 2. Koletka odpowiedz

  Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrego stomatologa, to polecam Tychy i Dental Care. Może ktoś jeszcze podzieli się fajnym miejscem?

  1. Wojtek odpowiedz

   Też ich sprawdziłem, są świetni 🙂

 3. Aleks odpowiedz

  Znalazłam dobrego stomatologa w klinice Cinis Med, bardzo profesjonalne podejście do pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *