NIEPORĘT. NiezaWODNI w akcji

2016-03-25 8:15:03

W piątek 18 marca rozstrzygnięto konkurs na projekt deski windsurfingowej, który odbył się w Szkole Podstawowej im. B. Tokaja w Nieporęcie w ramach programu edukacyjnego “NIEZAWODNI – na wodzie i lądzie” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji “Trzymaj formę”.

Autorkami programu są nauczycielki: I. Kopka i A. Lewandowska. Opracowano cały harmonogram działań prozdrowotnych, mających na celu wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych, poznanie cennych właściwości wody oraz zachęcenie do korzystania z infrastruktury sportowej Gminy Nieporęt. Konkurs na projekt deski jest tylko jednym z wielu elementów tego programu.

Jury w składzie: dyrektor szkoły Edyta Kuś, Anna Leciejewska, właścicielka firm: LSURF, Puls Boards, Filip Orliński, grafik i instruktor windsurfingu, Magda Wielgus i Bartek Łopiński z samorządu uczniowskiego dokonali oceny ponad 30 prac plastycznych wykonanych przez dzieci z klas 0-6. Jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom artystyczny prac i kreatywność młodych artystów. Spośród wszystkich projektów wyłoniono 10 finałowych, wśród których przyznano nagrody i wyróżnienia.

21 marca podczas wiosennego festiwalu “Mam talent” wręczono nagrody laureatom konkursu. I miejsce przypadło Antonii Boguckiej. Jury zadecydowało także o przyznaniu II miejsca – Pawłowi Boruckiemu, III miejsca – Kasi Nowak, Ignacemu Kopce i Martynie Białek oraz wyróżnień dla: Natalki Cyperling, Wiktorii Żochowskiej, Weroniki Rokickiej, Julii Pietruchy i Oli Radzymińskiej.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych projektów wezmą udział w pracach przy tworzeniu deski według zwycięskiego projektu Antosi Boguckiej w pracowni desek windsurfingowych Puls Boards. Deska przygotowana przez dzieci będzie służyła do szkolenia młodych adeptów windsurfingu w bazie LSURF nad Zalewem Zegrzyńskim. Wszyscy wyróżnieni autorzy w nagrodę wezmą udział w dwugodzinnym szkoleniu windsurfingowym.

Szkoła składa podziękowania rodzicom uczniów, państwu Annie i Stefanowi Leciejewskim za pomoc w zorganizowaniu konkursu, życzliwość i owocną współpracę.

SP Nieporęt

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *