NIEPORĘT. Nowa szkoła w Stanisławowie Pierwszym!

2021-08-11 11:48:53

Powiatowa inwestycja związana z budową  siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym z fazy projektowej przechodzi w etap przygotowania do realizacji. 11 sierpnia 2021 r. do Wydziały Architektury Starostwa Powiatowego w Legionowie złożony został wniosek o pozwolenie na budowę obiektu. Harmonogram prac zakłada, że uczniowie liceum rok szkolny 2023/2024 rozpoczną już w nowej siedzibie

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokumentacji projektowej – Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek – w ramach umowy opracował dwa warianty koncepcyjne inwestycji, a następnie na podstawie wybranego wariantu stworzył kompletny projekt budowlany, który po uwzględnieniu poprawek komisji opiniującej zyskał akceptację Zarządu Powiatu.

Dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” powstanie na działce bezpośrednio sąsiadującej ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która obecnie zapewnia liceum zaplecze lokalowe. Analiza demograficzna wskazuje, że w latach 2022-2034 można, jak dotychczas, liczyć maksymalnie na rekrutację do dwóch klas pierwszych każdego roku – około 50 uczniów.

 

Oznacza to, że docelowo w placówce uczyć się będzie około 200 uczniów. To pozwoliło oszacować powierzchnię, parametry oraz wymogi, jakim sprostać musi budynek. Plan zakłada, że jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie około 2000 m². Znajdą się w nim: osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Nowa siedziba liceum będzie wyposażona w windę i całkowicie wolna od barier architektonicznych.

Ta budowa to jedna z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 16 mln złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *