NIEPORĘT. Odpływająca rehabilitacja

2018-01-06 2:04:45

Planowane jest podwyższenie ceny karnetów dla instruktorów na basenie w Stanisławowie Pierwszym. Pomysł ten w dużej mierze uderza w Panią Magdalenę, która jako jedyna prowadzi rehabilitację niepełnosprawnych na nieporęckiej pływalni


Pani Magdalena prowadzi rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz naukę pływania, na pływalni w Stanisławowie Pierwszym od stycznia ubiegłego roku. Aby prowadzić zajęcia, podobnie jak inni instruktorzy pływania, musiała wykupić karnet miesięczny w wysokości 200 zł. Była to bardzo dobra cena. Jednakże ze strony władz basenu padła propozycja aby cenę karnetu dla instruktorów wyrównać z tą dla klientów indywidualnych, decyzja ta może zakończyć rehabilitację niepełnosprawnych na nieporęckiej pływalni.

Problemy od samego początku

Z relacji pani Magdaleny wynika, że problemy z uzyskaniem karnetu miała od samego początku swojej pracy w Nieporęcie. Dopiero od stycznia 2017 r. uzyskała ona karnet instruktorski. Do tego momentu na rehabilitację musiała wchodzić na normalne bilety. Z jej pomocy korzystają nie tylko mieszkańcy Gminy Nieporęt, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Zajęcia dla mniej zamożnych osób prowadzone są za darmo.

Proponowane zmiany

W listopadzie ubiegłego roku padła propozycja, aby cena biletu dla instruktora wynosiła 10 zł za godzinę. 18 grudnia 2017 r. na posiedzeniu komisji sportu i rekreacji rady gminy poinformowano, że cena karnetu dla instruktorów wyniesie nie 10 zł a 12 zł za godzinę.W przypadku Pani Magdaleny różnica w cenie karnetu wyniesie ok. 800%. Ta decyzja spowodowała oburzenie osób uczęszczających na terapię wodną oraz rodziców rehabilitowanych dzieci, którzy zgłosili sprzeciw do Wójta Nieporętu. Sprawa podniesienia ceny karnetów miała zostać omówiona na Sesji Rady Gminy 28 grudnia, jednakże radni przełożyli ten punkt obrad na pierwszą sesje po nowym roku. Jak twierdzi Pani Magda taki ruch jest swoistą chęcią zniechęcenia jej do pracy na nieporęckiej pływalni. Zarzuty te odpiera dyrektor pływalni, Andrzej Kula twierdząc, że jest to nieporumienienie.

Nowa cena karnetów

Jak udało nam się ustalić cena biletów normalnych i ulgowych na pływalnie od blisko sześciu lat jest taka sama, tj. 12 zł i 8 zł za godzinę. W 2014 r. wprowadzony został specjalny karnet instruktorski bez limitu ilości godzin. Rozwiązanie to spowodowało bardzo szybki rozwój szkół nauki pływania i umocnienie tej sfery działalności na przestrzeni kilku ostatnich lat. Obecnie nie ma powodów do dalszego utrzymania tego rozwiązania, gdyż założone cele zostały osiągnięte – informuje nas Andrzej Kula dyrektor OSiR Nieporęt.

Sprawiedliwe rozwiązanie

W styczniu cena karnetów pozostanie taka sama, jednak z naszych informacji wynika, że od 21 grudnia na pływalni podpisywane były nowe ceny karnetów, na które nie zgodziły się tylko dwie instruktorki, w tym również Pani Magdalena. Jak poinformował nas Dyrektor Andrzej Kula, zmiana ta ma wprowadzić sprawiedliwe ceny dla klientów indywidualnych oraz gospodarczych. Ponadto rehabilitację mieszkańców ma dofinansować Gmina. W najbliższym czasie mają być prowadzone rozmowy w tej sprawie. O rozwoju sprawy będziemy informować.

KT

Komentarze

1 komentarz

  1. gość odpowiedz

    W tej chwili na pływalni w Stanisławowie jest tyle szkół pływania, że normalny człowiek nie ma szansy swobodnie popływać – większość torów zarezerwowana dla szkół, a na pozostałych jest tłum. Żeby popływać z dzieckiem na basenie musiałbym przyjść wcześnie rano albo bardzo późno.
    Dziecko o 6:00 nie wstanie, więc na basen jeździmy o 20:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *