NIEPORĘT. Poznaj Ptasią Karczmę

2023-08-29 4:29:15

Dzięki specjalnej budce, która stanęła na Dzikiej Plaży w Nieporęcie, mieszkańcy i spacerowicze będą mogli dokarmiać kaczki, łabędzie i ptaki zdrową karmą, która im na pewno nie zaszkodzi


Porcje karmy można kupić za symboliczne 2 złote, za pomocą obrotowego wrzutnika do monet. Uzbierana kwota przeznaczona będzie na zakup nowej karmy. Na urządzeniu jest instrukcja obsługi, dlatego używanie „Ptasiej Karczmy „ nie powinno sprawiać żadnych problemów.
Przypominamy, że dokarmianie ptaków chlebem bardzo im szkodzi. Pieczywo nie jest, wbrew popularnemu przekonaniu, właściwym składnikiem diety wodnego ptactwa. Chleb w czasie trawienia wytwarza kwas chlebowy, który zakwasza układ pokarmowy ptaka, prowadząc do biegunek i innych poważnych schorzeń, np. kwasicy żołądka lub zespołu anielskiego skrzydła, nieuleczalnego u dorosłych ptaków, który powoduje wyrastanie skrzydeł do góry, co utrudnia lot i może doprowadzić ptactwo do śmierci. Mimo, że na Dzikiej Plaży stoją tablice informacyjne o zakazie karmienia ptaków chlebem, takie zachowania ciągle są obserwowane.

Źródło: UG Nieporęt

CZYTAJ TAKŻE:

NIEPORĘT. Będzie rondo w Stanisławowie Pierwszym

NIEPORĘT. Nowe kamery monitoringu

NIEPORĘT. Betonowa nawierzchnia na ul. Różanej

NIEPORĘT. Zamiatarka uliczna dla gminy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *