NIEPORĘT. Prelekcja dla dzieci

2019-10-25 12:01:35

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów, spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie legionowskim

Najciekawszą grupą są przedszkolaki, dla których już sam widok radiowozu i umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, na placu zabaw są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Przedszkolak to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań.

Sierż. szt. Agata Halicka i asp. szt. Mariusz Karwat odwiedzili wychowanków Gminnego Przedszkola w Białobrzegach. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom policyjny radiowóz., a później opowiedzieli m.in. o zagrożeniach na drodze, promując tym samym noszenie odblasków. Ponadto mówili o bezpiecznych zachowaniach w domu i na placu zabaw. Przestrzegali również przed rozmową z osobą obcą.

Kiedy prelekcja minęła dzieci miały mnóstwo pytań. Za spotkanie podziękowały policjantom uśmiechami. Nie zabrakło też  wspólnych pamiątkowych zdjęć.

 

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *