NIEPORĘT. Przejażdżka samochodem, skończyła się w Zalewie Zegrzyńskim

2017-01-31 4:15:39

Nieporęt

W niedziele (29.01) krótko przed 21:00 do policjantów z komisariatu rzecznego w Nieporęcie dotarła informacja o tonącym na wodach Zalewu Zegrzyńskiego samochodzie przekazana przez Straż Pożarną.

Na miejsce został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zauważyli zatopiony w połowie samochód marki Saab oraz całkowity brak poszkodowanych. Po kilku minutach na miejsce przybyli dwaj 26-mężczyźni, którzy stwierdzili że to właśnie do nich należy zatopiony w wodzie samochód. Od jednego z nich, policjanci wyczuli zapach alkoholu.

Mężczyzna został przebadany alkomatem, w wydychanym powietrzu miał 1,1 promila alkoholu – jak podaje podkom. Emilia Kuligowska – mężczyźni w trakcie jazdy przejechali blisko 100 metrów i dopiero wtedy lód załamał się pod ciężarem samochodu. Na szczęście samochód tylko w połowie, zanurzył się w wodzie, co prawdopodobnie było przyczyną tego że mężczyźni przeżyli. -Apelujemy do wszystkich, którzy zechcąwjechać samochodem na lód o zachowanie szczególnej ostrożności. Nigdy nie wiadomo, czy gdzieś pokrywa lodowa nie będzie cieńsza, na przykład z powodu prądów wodnych i czy nie dojdzie do jej pęknięcia. Najlepiej w ogóle nie próbować takich zabaw, gdyż mogą się one zakończyć tragicznie – dodaje i przestrzega podkom. Emilia Kuligowska – Oficer Prasowy Komedy Powiatowej Policji w Legionowie.

Nieporęt Saaab

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *