NIEPORĘT. Radni przeznaczą diety na walkę z koronawirusem

2020-03-31 11:56:55

Radni Gminy Nieporęt podjęli decyzję, że przekażą swoje diety na walkę z epidemią koronawirusa. Ponadto następna sesja rady gminy ma odbyć się zdalnie

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Nieporęt została przeprowadzona zachowaniem najwyższych standardów higienicznych – radni pracowali w rękawiczkach i w maseczkach ochronnych, siedząc w bezpiecznych odległościach. Radni podjęli uchwały, które pozwolą na prawidłowe działanie gminy. Podjęto decyzję, że następna sesja odbędzie się zdalnie, a diety za nią samorządowcy przekażą na walkę z epidemią koronawirusa w gminie Nieporęt. Pieniądze mają trafić do lokalnie działających medyków, strażników gminnych, strażaków, czy też do policjantów.

Rezerwa budżetowa oraz maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców

Na sesji uruchomiono także rezerwę budżetową na tzw. zarządzanie przeciwkryzysowe, (przeciwepidemiczne). Dzięki temu mają zostać zakupione m. in.: sprzęt ochrony osobistej, płyny dezynfekujące oraz 10 laptopów do pracy zdalnej urzędników. Wójt podjął również decyzję o wyposażeniu każdego mieszkańca gminy Nieporęt w maseczkę ochronną. Aktualnie urzędnicy rozdają mieszkańcom maseczki jednorazowe, ale w najbliższych dniach do ich dyspozycji przekazane zostaną maseczki wielokrotnego użytku. Darmowych, nadających się do prania i prasowania maseczek zakupiono około 2 tys. sztuk.

Fot. UG Nieporęt

Komentarze

1 komentarz

  1. anka odpowiedz

    Szacunek i podziąkowanie dla Radnych. Może w odruchu dobroci wyposażcie tych 2 ochroniarzy siedzących w budce 1,5/15 m kw. przy wjeżdzie do jednostce wojskowej od strony lasu. Może generał się zawstydzi i postawi im prawdziwy kontener,który odpowiadałby wymogom i standardom sanitarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *