Facebook


NIEPORĘT/RADZYMIN. Staranował radiowóz w trakcie ucieczki. Policjantka odniosła obrażenia

2020-09-25 1:24:49

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałek (21 września) staranował policyjny radiowóz. Zgodnie z dyspozycją sądu w Legionowie najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, z relacji policji wynika, że w Nieporęcie funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy, który jechał bez włączonych świateł. Kiedy policjanci wydali sygnał do zatrzymania, prowadzący zatrzymywane auto 45-latek przyśpieszył.
Policja ruszyła za nim w pościg. W trakcie ucieczki mężczyzna wielokrotnie zmieniał pas ruchu oraz przekraczał dozwoloną prędkość. po kilku minutach pościg zakończył się na rondzie w Radzyminie, gdzie uciekający mężczyzna staranował ścigający go radiowóz i zaczął uciekać pieszo. W wyniku wjechania w policyjne auto, jadąca nim policjantka odniosła lekkie obrażenia i została zabrana do szpitala.

Jak udało nam się dowiedzieć kierujący samochodem następnego dnia sam zgłosił się na policję w Radzyminie, skąd został przetransportowany do Legionowa. Tam usłyszał szereg zarzutów. Zgodnie ze słowami szefa legionowskiej prokuratury Ireneusza Ważnego prokuratura przedstawiła mu 4 zarzutów: napaści czynnej na funkcjonariusza, zniszczenia mienia, niezatrzymania do kontroli drogowej oraz stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Ze względu na obawę, że 45-latek będzie chciał się ukrywać oraz grożącego mu wysokiego wyroku sąd w Legionowie na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *