NIEPORĘT. Rzeź i mordobicie

2016-10-18 2:38:56

Dwa tymczasowe areszty i trzy dozory policyjne to efekt zakończonego postępowania w sprawie pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi trzech mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce podczas imprezy odbywającej się w jednym z ośrodków wypoczynkowych w gminie Nieporęt. Hubert K, Przemysław K, Sławomir K. oraz Mariusz K. usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Wiktorii K. przedstawiono zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa.

Właściciel jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Nieporęt poinformował miejscowy komisariat o pobiciu i zniszczeniu mienia w budynku podczas odbywającej się tam imprezy. Na miejsce natychmiast udała się załoga interwencyjna. Okazało się, że trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 30 lat zostało rannych. Dwóch z nich z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala.

Jak ustalili śledczy podczas imprezy mężczyzna będący pod wpływem alkoholu zaczął wyzywać młodą kobietę. Ona zadzwoniła do swojej rodziny, która po niedługim czasie przyjechała do ośrodka. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje na to, że mężczyźni metalowym kluczem i pałką teleskopową pobili dwóch przypadkowych mężczyzn i tego, który zaczepiał kobietę. Ponadto napastnicy podejrzani są o uszkodzenie wyposażenia wnętrz budynku oraz drzwi do trzech pokoi. Właściciel wycenił straty na prawie 7 tysięcy złotych.

21-letnia Wiktoria K. usłyszała zarzut nakłaniania mężczyzn do pobicia, za co grozi jej 3 lata. Kobieta została objęta dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym. 19-letni Hubert K., 27-letni Przemysław K., 52-letni Sławomir K. oraz 48-letni Mariusz K. usłyszeli zarzuty pobicia trzech mężczyzn z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz uszkodzenia mienia w ośrodku wypoczynkowym.
Decyzją sądu Hubert K. oraz Przemysław K. zostali aresztowani na trzy miesiące. Wobec Sławomira K. i Mariusza K. zastosowano dozór policyjny. Podejrzanym grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby podejrzane to mieszkańcy powiatu legionowskiego.

Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury nadal pracują nad sprawą. Śledczy proszą o kontakt z Komisariatem Policji w Nieporęcie (tel. 22 604 88 31) wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

2 komentarze

  1. David odpowiedz

    Słynna rodzina… Daltonów. Senior rodu to kiedyś radny powiatowy z najważniejszej partii. Tyle lat zadym i nikt nic z nimi nie robił.

    1. Sabi odpowiedz

      Niech każdy pilnuje swoich spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *