Facebook
NIEPORĘT. Stu skontrolowanych i jeden nietrzeźwy

2016-11-28 2:30:51

Prawie stu skontrolowanych kierujących, a wśród nich jeden w stanie nietrzeźwości. 22-letni Rafał W. kierujący audi miał we krwi 1,2 promila alkoholu. Poranne poniedziałkowe (28 listopada) działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” były prowadzone na drodze wojewódzkiej numer 633 w Stanisławowie Pierwszym.

Jeszcze przed świtem policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy przeprowadzili kontrole kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. na drodze wojewódzkiej numer 633 kontrolowanych zostało około 100 kierujących. W ręce Policji wpadł jeden nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego. Kierującym okazał się 22-letni Rafał W. kierujący audi, u którego alkomat wskazał 1,2 promila. Mężczyźnie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Akcja „Trzeźwy poranek” jest cyklicznie przeprowadzana przez legionowskich policjantów na terenie całego powiatu. Celem tych działań jest wyeliminowanie z naszych dróg osób, które siadają za kierownicę czy rower po wypiciu alkoholu. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto podczas tego weekendu policjanci zatrzymali jeszcze jednego kierującego samochodem, który wsiadł za kierownicę mając 1,4 promila alkoholu w organiźmie oraz trzech rowerzystów, którzy także jechali po wypiciu alkoholu.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *