Facebook

NIEPORĘT. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” w szkole podstawowej w Nieporęcie

2020-01-24 7:21:24

W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, policjantka z legionowskiej komendy prowadzi spotkania z nastolatkami. Sierż. szt. Agata Halicka tłumaczy dlaczego nie watro eksperymentować ze środkami odurzającymi mówiąc zarówno o konsekwencjach prawnych, zdrowotnych, jak i społecznych uzależnień

Policjanci włączają się do prowadzonych działań mających na celu „walkę” z uzależnieniem. Tym razem sierż. szt. Agata Halicka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nieporęcie. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania policjantka ostrzegała, aby nie kupować i nie zażywać narkotyków i dopalaczy. Tłumaczyła, że środki te, to trucizna a nie „polepszacz” samopoczucia, są to substancje psychoaktywne, działające na układ nerwowy człowieka, podstępnie wyniszczają ludzki organizm, uszkadzając organy wewnętrzne.

Policjantka wyjaśniła również temat związany z odpowiedzialnością karną wynikająca z przepisów prawa. Przedstawiła jak kara grozi między innymi za posiadanie, udzielanie czy sprzedaż zabronionych substancji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *