NIEPORĘT. Tajemnicze zwłoki w Jeziorze Zegrzyńskim

2017-01-03 8:37:22

W noworoczną niedzielę w Białobrzegach do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zwłokach pływających w okolicach portu na Jeziorze Zegrzyńskim.

Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej, policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce i wydobyciu zwłok z wody, okazało się, że jest to ciało ok. 60-letniego mężczyzny będące w jednej z faz rozkładu.

Nieznana tożsamość denata

– Prowadzimy śledztwo w kierunku art. 155 kk, czyli standardowo, kiedy znajdujemy ciało i nie wiemy co się dokładnie stało, to prowadzimy postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokurator wszczął śledztwo i wydał postanowienie o przeprowadzeniu sekcji zwłok mężczyzny. Niestety nadal nie znamy tożsamości denata, ale prawdopodobnie była to osoba bezdomna, która zamieszkiwała opuszczone domki letniskowe w okolicy. Ale to miejscowi policjanci będą dopiero ustalali osoby, które mogłyby go znać i coś nam o nim powiedzieć – powiedział szef legionowskiej prokuratury Ireneusz Ważny.

Przypadkowa śmierć bezdomnego?

Policję o topielcu w jeziorze powiadomił przypadkowy spacerowicz, który w Białobrzegach w okolicy ośrodka wypoczynkowego “Bryza” zauważył mężczyznę w czerwonej kurtce leżącego w wodzie. – Zobaczymy, co wykaże sekcja zwłok, ale myślę, że to była zupełnie przypadkowa śmierć. Jak przypuszczamy, to sekcja wykaże, że zgon nastąpił w wyniku utonięcia – powiedział Ireneusz Ważny. Czynności na miejscu wykonywali policjanci z Komisariatu Rzecznego w Nieporęcie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Policji w Nieporęcie, pod nadzorem legionowskiej prokuratury.

JR

Fot. Legionowski WOPR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *