NIEPORĘT. Uczennica i nauczycielka laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory godne naśladowania”

2017-06-23 1:14:26

We wtorek (20.06) w Gmachu Senatu RP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL. Spośród wielu prac konkursowych nadesłanych całej Polski jury zakwalifikowało do druku 26 biografii młodych ludzi. Wśród nich biografia Leny Grobel, uczennicy klasy II a z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Autorką biografii była pani Iwona Kutra – nauczycielka języka polskiego. Uroczystość zakończyła się wręczeniem książek będących świadectwem pięknego życia i wzorem dla młodych ludzi oraz statuetek, które zobowiązują, ale także mobilizują do podejmowania nowych wyzwań. Na zakończenie gali wystąpiła uczennica z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym i jednocześnie harcerki z III WADH „Szachraj” z hufca Legionowo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *