NIEPORĘT. Usłyszał 10 zarzutów… 27-latek trafił do aresztu

2018-06-22 2:22:37

Policjanci z Warszawy patrolując tereny letniego wypoczynku przy jeziorze zegrzyńskim zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież roweru i przywłaszczenie 2 praw jazdy, 7 dowodów osobistych, karty kierowcy oraz 2 dowodów rejestracyjnych od pojazdów. Mundurowi ustalili także , że Paweł C. był poszukiwany przez radomski sąd w celu odbycia kary 6 miesięcy więzienia za swoje wcześniejsze przewinienia. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie znają walory turytyczno-wypoczynkowe podległego im terenu, który zwłaszcza w sezonie letnim, bardzo chętnie odwiedzany jest nie tylko przez mieszkańców powiatu legionowskiego ale i Warszawy. Dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa licznie wypoczywających na plażach Zegrza turystów, w patrolowaniu okolic plaż policjanci z Nieporetu wspierani są przez funkcjonariuszy z warszawskich oddziałów prewencji.

Kilka dni temu, nieopodal jednej z plaż przy ul. Zegrzyńskiej, umundurowany pieszy patrol z warszawskich oddziałów prewencji podjął interwencję wobec mężczyzny siedzącego w zaparkowanym samochodzie. O samochód oparty był rower i policjanci zauważyli, że na ich widok mężczyzna siedzący w samochodzie bardzo się zdenerwował. Mundurowi postanowili sprawdzić powód jego konsternacji i podjęli interwencję.

Policjanci ustalili, że oparty o samochód rower dwa dni wcześniej został skradziony z parkingu jednego z supermarketów i był poszukiwany przez komisariat na Targówku. Ponadto, w schowku samochodu, funkcjonariusze znaleźli 2 prawa jazdy, 7 dowodów osobistych, kartę kierowcy oraz 2 dowody rejestracyjne od pojazdów. Dokumenty wystawione były na różne nazwiska i figurowały w komputerowych bazach danych jako utracone. Paweł C. nie potrafił wytłumaczyć skąd ma rower i nie należące do niego dokumenty. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna od blisko 2 miesięcy był poszukiwany, aby odbyć wymierzoną mu przez radomski sąd karę 6 miesięcy więzienia za wcześniejsze przewinienia.

Mundurowi zatrzymali Piotra C. i zabezpieczyli znalezione rzeczy. Warty 1 800 zł rower już trafił do swojego właściciela. Piotr C. po usłyszeniu w komisariacie w Nieporęcie zarzutu kradzieży roweru i 9 zarzutów przywłaszczenia dokumentów trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *