Facebook


W sklepie odzieżowym sprzedawała nielegalne papierosy

2016-04-11 10:38:28

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy na terenie gminy Nieporęt zatrzymali 62-letnią obywatelkę Armenii, u której znaleźli papierosy i tytoń pochodzące najprawdopodobniej z przemytu. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym kobiecie grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji tutejszej komendy od pewnego czasu interesowali się działalnością gospodarczą 62-letniej obywatelki Armenii. Kobieta sprzedawała odzież w jednym ze sklepów na ternie gminy Nieporęt. Policjanci podejrzewali ją, że może posiadać wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu.

W sobotnie przedpołudnie 9 kwietnia, policjanci u kobiety w sklepie zabezpieczyli 610 sztuk paczek papierosów różnych marek oraz 8 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Reakcja policjantów mogła być tylko jedna, zatrzymanie 62-latki i zabezpieczenie całego towaru. Teraz kobiecie zgodnie z kodeksem karno skarbowym grozi kara grzywny, a odebrane mienie ulegnie najprawdopodobniej przepadkowi.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *