NIEPORĘT. Więcej przejrzystości w gminie Nieporęt

2018-05-05 11:06:33

Gmina Nieporęt doczekała się upublicznienia rejestru umów zawieranych przez wszystkie komórki organizacyjne urzędu gminy z różnymi podmiotami. Rejestr ten można znaleźć na stronie internetowej gminnego BIP w rozdziale: Inne dokumenty / Rejestry i ewidencje / Rejestr umów

Od dnia 9 marca 2018 r. na stronie gminnego Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) jest dostępny rejestr umów jakie gmina zawiera z podmiotami zewnętrznymi.Teraz każda zainteresowana osoba będzie mogła sprawdzić oraz odnieść się do konkretnych wydatków urzędu. Pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości, co do racjonalności zawieranych umów i ich kosztów. – „Jest to oczywista oszczędność i ochrona przed nieprawidłowościami. Wiedząc o tym, że dostęp do informacji będzie powszechny i łatwy, gminni włodarze kilka razy się zastanowią zanim podejmą wątpliwą decyzję. – mówi Janusz Majewski pełnomocnik PiS gminy Nieporęt. W połowie lutego tego roku trafiła do urzędu gminy petycja w sprawie rozbudowy prowadzonego przez wójta Biuletynu Informacji Publicznej o rejestr umów zawieranych przez wszystkie komórki organizacyjne urzędu. – „Początkowo spotkała się ona, delikatnie mówiąc, z daleko posuniętą rezerwą. Zapoczątkowała jednak proces zmian. Ostatecznie wójt zmuszony został do udostępnienia rejestru – mówi Janusz Majewski
Rejestr ten można znaleźć na stronie internetowej gminnego BIP w rozdziale: Inne dokumenty / Rejestry i ewidencje / Rejestr umów.

WD

Komentarze

6 komentarzy

 1. Marta odpowiedz

  Zamiast spierać się, dzięki komu jest rejestr umów (o którym rozmawiamy od dawna przy okazji wprowadzania programu e-urząd), warto do niego zerknąć. Do końca marca gmina zawarła umowy na promocję na kwotę prawie dwa razy większą niż na roczne utrzymanie infrastruktury drogowej. Czy z punktu widzenia mieszkańca nie jest to bardziej istotna informacja?

 2. Japoniec odpowiedz

  Ale jakich Majewskich? Więcej bezpartyjnych działających, którzy mają większe szanse w jednomandatowych okręgach… Pomyślcie, czemu PiS chciał wyborów proporcjonalnych nawet w małych wsiach. A propos Majewskich itp… słyszeliście, już historię naszego lokalnego Misiewicza? Za RZGW na naszym Jeziorze odpowiadać będzie instruktor nauki jazdy imć Pan Jankowski… Orzeł!
  To jest ten merytoryczny nieznajomy? Nie dlatego wybrali ludzie PiS.

 3. Hipolit odpowiedz

  Taaaaak Mazur sam postanowił, że będzie bardziej transparentny !
  Hahahahaha … 🙂 Wolne żarty. 🙂 🙂 🙂
  Wójt chce doczekać spokojnej emerytury i dlatego na pewne rzeczy się zgadza, a 16 lat jego rządów zrobiło niestety swoje. Wszechobecny nepotyzm w Nieporęcie, czy innych gminach jest plagą większą niż bezrobocie i korupcja. Zabija talenty, niszczy marzenia, psuje gospodarkę, a my sądzimy, że inaczej być nie może.
  Takie działanie na rzecz własnej rodziny, a w szerszym rozumieniu tego pojęcia, własnej grupy, wciąż ma się dobrze.
  W naszym życiu publicznym wciąż rządzi zasada, że głupi szwagier jest lepszy niż mądry nieznajomy.
  Ludzie są zastraszeni i nie wierzą, że może być inaczej, – więcej takich Majewskich, a może doczekamy się normalności …

 4. Ela odpowiedz

  Mazur ma większość radnych tak jak każdy wójt czy prezydent. I nie jest to ważne czy pozyskał ich w ten czy inny sposób – takim jesteśmy narodem. Zawsze byli tacy którzy jedli władzy z ręki, a Rejtanów w Nieporęcie już nie ma. Dlatego Mazur może robić co chce.

 5. Krzysiek odpowiedz

  Bez oddolnego nacisku, to wójt Mazur by postanowił, że dobrze jest tak jak wcześniej było …. . Chyba nie wierzycie w demokratyczne zapędy Mazura ??? 🙂

 6. Trawiater odpowiedz

  I że niby Pan Majewski to wywalczył? Chyba jednak wójt postanowił, że będzie bardziej transparentny? Drogie To i Owo jesteście jedynym opiniotwórczym tygodnikiem i nie przesadzajcie z promocją dziwnych postaci z PiS. Ta partia na dole delikatnie mówiąc nie ma mocnych kadr. Ci merytoryczni są w centrali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *