NIEPORĘT. Wyróżniony zbożowy wieniec

2015-09-13 10:40:46

Grupa dożynkowa „Fasolkarzy” z Parafii NMP Królowej w Józefowie już po raz szesnasty wykonała niestandardowy wieniec dożynkowy z którym 30 sierpnia reprezentowała parafię oraz Gminę Nieporęt na Diecezjalno – Powiatowo – Gminnych Dożynkach w Klembowie.

Wieniec wykonany z tegorocznych zbóż przedstawia Serce Pana Jezusa przebite włócznią, otoczone koroną cierniową w blasku promieni słonecznych. Praca została nagrodzona wyróżnieniem przyznanym przez gospodarzy uroczystości w Klembowie wójta Rafała Mathiaka i Starostę Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego.

W niedzielę 6 września z Józefowa wyruszyła autokarowa pielgrzymka na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Na dożynki przybyło około 60 tys. rolników z całej Polski, a uroczystość zaszczycił swoją obecnością prezydent RP Andrzej Duda oraz minister rolnictwa Marek Sawicki. Uczestnicy pielgrzymki z Parafii NMP Królowej w Józefowie modlili się o dobre zasiewy na przyszły rok i pomyślność dla wszystkich mieszkańców parafii i gminy Nieporęt.

UG Nieporęt

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *