NIEPORĘT. Zaatakował personel karetki – chciał dojechać do Warszawy

2018-08-28 11:32:23

W czwartkowy wieczór do dyżurnego komisariatu w Nieporęcie wypłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zaatakował załogę karetki pogotowia. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowany został policyjny patrol.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że Andrzej W. lat 36 będąc w stanie upojenia alkoholowego wtargnął na jezdnie tuż przed jadącą karetkę pogotowia ratunkowego i zażądał od ratowników, aby ci zawieźli go do Warszawy bo nie ma jak się tam dostać. Kiedy jeden z medyków powiedział, że jest to niemożliwe, gdyż jadą z pacjentem do szpitala, wtedy Andrzej W. rzucił się na ratowników kopiąc ich i uderzając rękoma. Ponadto mężczyzna uszkodził karetkę pogotowia kopiąc w tylne drzwi.

Funkcjonariusze jak tylko dowiedzieli się o zdarzeniu zatrzymali agresora i osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 36-latek usłyszał cztery zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy publicznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej, stosowania przemocy, w celu odstąpienia od czynności służbowych oraz uszkodzenia mienia.

Materiały sprawy trafiły do prokuratury, która zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Przypominamy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *