NIEPORĘT. Zatrzymani za wyłudzenia telefonów komórkowych

2017-09-07 1:31:08

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji poczynili ustalenia z których wynikało, że w Białobrzegach w gminie Nieporęt ma mieć miejsce wyłudzeniu usług telekomunikacyjnych oraz telefonów od jednego z operatorów sieci komórkowej. W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy, po podpisaniu i przekazaniu dokumentów oraz telefonów za pośrednictwem przesyłek kurierskich, zostali zatrzymani trzej mężczyźni- mieszkańcy Warszawy 39-letni Krzysztof G., 39-letni Robert P. oraz 40-letni Remigiusz W.

Po wnikliwie przeprowadzonym postępowaniu i zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych z wydziału do walki z przestępczości gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy trzej mężczyźni stanęli pod zarzutem oszustwa jako podejrzani o doprowadzenie firmy telekomunikacyjnej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem powodując straty w wysokości prawie 10 tysięcy złotych. Ponadto przy Robercie P. policjanci znaleźli narkotyki-amfetaminę.

Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec Remigiusza W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje nadal w realizacji i wszystko wskazuje na to, że będą kolejne zatrzymania i zarzuty.

Źródło: KPP Legionowo
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *