ZEGRZE. Zatrzymani ze znaczną ilością marihuany

2016-03-08 3:51:50

Legionowscy kryminalni dokonali zatrzymania 2 mężczyzn posiadających znaczną ilość środków odurzających. W trakcie podjętych przez stróżów prawa czynności 20-letni Rafał Ł., oraz 21-letni Norbert L., dokonywali porcjowania posiadanego narkotyku. Mężczyźni w sumie posiadali 144 gramy netto marihuany. O wymiarze kary dla wskazanych osób po zakończeniu postępowania zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze na podstawie posiadanych informacji dokonali sprawdzenia opuszczonych budynków w miejscowości Zegrze. W trakcie lustracji pustostanów ujawnili 2 młodych mężczyzn, którzy stojąc nad stolikiem porcjowali marihuanę. Przy osobach tych funkcjonariusze ujawnili torbę, w której znajdował się susz roślinny o wadze 85 gram netto, wagę elektroniczną oraz ponad 50 torebek z zapięciem strunowym. W trakcie dalszych czynności w pomieszczeniach mieszkalnych przez nich zajmowanych zostały również ujawnione narkotyki. Rafał Ł. posiadał 59 gram netto marihuany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom w dniu 3 marca 2016 roku zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania polegającego na wprowadzeniu do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci marihuany. Rafał Ł., oraz Norbert L., przyznali się do zarzucanych czynów. Prowadzone w tej sprawie postępowanie będzie miało na celu wyjaśnienie czy młodzi mężczyźni nie dopuścił się innych czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Względem wymienionych Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała dozór policji. O wymiarze kary dla mężczyzn zdecyduje sąd.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *