NIEPORĘT. ZTM rodem z Barei

2016-12-02 10:18:46

W ubiegłym tygodniu mieszkańców gminy Nieporęt na co dzień korzystających z autobusów 705 i 735 zelektryzowała informacja o planach ZTM, który chce skrócenia tras tych linii. Zazwyczaj jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jednak… nie tym razem. Otóż okazuje się, że pętla autobusowa na Marymoncie zrobiła się za mała, aby pomieścić dwa „nieporęckie” autobusy. To nie jest żart!

Przypomnijmy. 11 października na posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Inwestycji Rady m. st. Warszawy ZTM poinformował o planowanych zmianach tras linii, m.in. 705 i 735, które obsługują gminę Nieporęt. Miałyby zostać one skrócone i zamiast do Metra Marymont, jak jest w tej chwili, miałyby one dojeżdżać wyłącznie do Żerania. Od 24 listopada ZTM zaplanował konsultacje w tej sprawie.

Wójt śle pisma
Na plany ZTM zareagował wójt Maciej Mazur, który wydał oświadczenie na gminnej stronie internetowej. „Sprzeciwiam się stanowczo tym zmianom, ponieważ będą się one wiązały z utrudnieniami dla mieszkańców powiatu legionowskiego oraz mieszkańców Warszawy” – czytamy w oświadczeniu wójta. Dalej wójt poinformował, że wystosował listy do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Przewodniczącej Rady Warszawy oraz do posła Jana Grabca i starosty Roberta Wróbla z prośbą o interwencję i pozostawienie ostatniego przystanku linii 705 i 735 na pętli Metro Marymont. Wójt również zaapelował do mieszkańców, aby ci zasypali kancelarię prezydent Warszawy pismami z prośbą o pozostawienie tras tych linii bez zmiany. Wygląda jednak na to, że gmina na razie swoje działania ograniczyła tylko na wysyłaniu pism, gdyż żaden z jej przedstawicieli nie był widziany na pierwszej, zaplanowanej na 24 listopada przez ZTM w Warszawie, konsultacji w tej sprawie.

Za mała pętla
Na konsultacji szybko okazało się, z jak absurdalnych przyczyn mieszkańcy Nieporętu mogą zostać „odcięci” od metra. Otóż trasa linii 518, która prowadziła z Tarchomina aż do Dworca Centralnego teraz ma się kończyć na Metrze Marymont. A to z kolei powoduje brak miejsca na pętli Marymont dla dwóch „nieporęckich” linii 705 i 735. – Powodem jest to, że jeśli byśmy skrócili trasę linii 518, to nie mamy na Marymoncie miejsca na pętli. Taka jest przyczyna – powiedział Andrzej Franków, Dyrektor Pionu Przewozów ZTM. Z kolei dyrektor Wiesław Witek obiecał punkt konsultacyjny w gminie Nieporęt. Zatem wygląda na to, że nie wszystko jest jeszcze stracone.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *