Niezbędne akcesoria ułatwiające prace na magazynie

2022-12-21 9:51:30
Każdy magazyn, który ma pracować sprawnie i efektywnie musi zostać odpowiednio wyposażony. Bez idealnie działającego magazynu praca całej firmy zostanie sparaliżowana i nic nie zostanie wykonane ani dostarczane na czas. To oznacza wielkie straty finansowe oraz utratę zaufania klientów. Co zatem powinno się znaleźć na wyposażeniu magazynu i dlaczego? To właśnie zostanie przedstawione w kliku poniższych akapitach.

Dlaczego wyposażenie magazynu ma tak duże znaczenie?

Dobre wyposażenie magazynu zapewnia kilka bardzo istotnych spraw. Po pierwsze jest to szybkość działania magazynu, która pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Krótki czas realizacji usługi to dzisiaj jedna z najważniejszych rzeczy, na którą zwracają uwagę klienci, często jest ona nawet ważniejsza od samej ceny. Drugim aspektem jest ograniczenie liczby osób potrzebnych do obsługi magazynu. Mniej pracowników oznacza oczywiście niższe koszty i większą konkurencyjność. Kolejną rzeczą jest możliwość zmniejszenia samego magazynu – im lepiej jest on wyposażony na przykład w wysokie regały i urządzenia do sięgania do nich tym mniejszą powierzchnię trzeba wynajmować lub kupić. I na końcu równie istotna sprawa to dzięki właściwym urządzeniem i sprzętom w magazynie, można zmniejszyć szansę nieuniknionego uszkadzania przechowywanych towarów. Wypadki zawsze będą się zdarzać, ale można ich liczbę znacznie ograniczyć.

Wyposażenie magazynu

Do najważniejszego wyposażenia magazynów zaliczamy zarówno meble magazynowe, sprzęt transportowy jak i liczne niezbędne akcesoria magazynowe. Z dobrze dobranym sprzętem praca w magazynie będzie efektywna i bezproblemowa. Dlatego warto urządzić magazyn solidnie i nie oszczędzać na jego wyposażeniu. Co więc powinno się znaleźć w dobrym magazynie?

Regały magazynowe

Regały magazynowe to podstawowe wyposażenie każdego miejsca, gdzie trzeba przechowywać dużą liczbę towarów. Dostępne jest ich całe mnóstwo i należy dobrać je do liczby, rozmiarów i wagi tego co jest przechowywane w magazynie oraz oczywiście do jego wysokości.

Stoły robocze, stoły do pakowania

Jeżeli magazyn obsługuje wysyłkę towarów do indywidualnych klientów to istotną jego częścią muszą być stanowiska do pakowania. Najczęściej są to stoły magazynowe czy specjalne stoły do pakowania wraz z stojakami na folię lub papier albo złożone kartony – w zależności jak pakowane są konkretne towary. Na dobrze zorganizowanym stanowisku do pakowania pakowacz otrzyma paczkę i zapakuje ją oraz wyśle w dalszą drogę w jednym miejscu co znacznie przyśpiesza pracę.

Wózki transportowe oraz magazynowe

Transport w magazynie to sprawa kluczowa dla szybkości jego działania. Transport może odbywać się na wiele sposobów. Od najprostszego systemu, gdzie pracownik niesie po jednej rzeczy, przez transport na ręcznych wózkach większej ilości towaru przez wózki widłowe przenoszące całe palety z towarem aż po linie złożone ze stołów transportowych w których wykorzystane są kule transportowe lub rolki. Dzięki takim stołom towary mogą być swobodnie przesuwane na obracających się kulach transportowych i bez problemu zostają przetransportowane na dowolne odległości.

Różne akcesoria magazynowe

W każdym magazynie, zwłaszcza takim obsługującym wysyłki do indywidualnych klientów – nie może zabraknąć całej masy akcesoriów, które umożliwiają szybkie i bezpieczne zapakowanie towarów. Na liście takich produktów znajdziemy między innymi:

– kartony oraz podajniki do nich;

– folie, folie bąbelkowe oraz dyspensery, stojaki i zgrzewarki do foli;

– wypełniacze piankowe, wypełniacze papierowe oraz podajniki do nich;

– taśmy pakowe, taśmy z nadrukami oraz dyspensery do nich;

– noże do kartonów, nożyce do papieru, noże do foli itp.;

– wagi, wagi paletowe;

– naklejki z nazwą firmy, z napisami ostrożnie, góra itp.;

– opaski zaciskowe;

oraz wiele innych przydatnych przedmiotów, które przyspieszą proces pakowania. Estetyka opakowania, które trafia do klienta również jest ważną częścią tworzenia wizerunku firmy i powstawania zaufania po stronie klienta.

Sprawnie działający magazyn jest absolutnie niezbędny w firmach i dlatego należy zadbać o jego prawidłowe wyposażenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *