Nowoczesne zarządzanie nieruchomościami – na czym polega?

2018-11-13 10:19:09
Żyjąc w czasach, w których każdy jest ciągle zabiegany i ma na głowie masę projektów, planów i obowiązków, bardzo często zapominamy o rzeczach przyziemnych. Kto przecież myśli o tym, że warto byłoby w końcu wybrać firmę sprzątającą na osiedlu? Albo zgłosić deweloperowi usterkę tej klamki w drzwiach do garażu? W takich chwilach najchętniej oddalibyśmy te wszystkie obowiązki komuś, kto załatwi to za nas. Tutaj z pomocą przychodzą zarządcy nieruchomości.

 

Czym zajmują się zarządcy?

Firmy zarządzające odpowiedzialne są za szeroko rozumiane “prowadzenie i nadzorowanie bieżącej obsługi nieruchomości”. Na to pojęcie składa się tak naprawdę wszystko, co wokół budynku, lub nawet całego osiedla, trzeba zrobić. Odpowiedzialne są one za takie rzeczy jak: opracowywanie wieloletnich planów remontowych, wybieranie oraz nadzorowanie podwykonawców (mówimy tutaj zarówno o firmach sprzątających, jak i na przykład ekipach remontowych), egzekwowanie naprawy usterek przez dewelopera, czy oczywiście przeprowadzania głosowań pośród wspólnoty mieszkaniowej, jak i informowanie jej o wszystkich ważnych wydarzeniach, planach i wydatkach związanych z nieruchomością.

Nowoczesne zarządzanie nieruchomościami

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby utrzymać przy sobie klientów, firmy muszą się rozwijać. Nie chodzi tutaj jednak tylko o rozwój poprzez wprowadzanie nowych usług. Rynek firm zarządzającymi nieruchomościami istnieje od lat, ale dopiero od niedawna mamy do czynienia z unowocześnianiem tych biznesów. PMM to firma Zarządzająca Nieruchomościami w Warszawie, która zdecydowała się właśnie na taki ruch. Ich usługi to między innymi Administracja Nieruchomościami (bieżące kontrolowanie i obsługa), Zarządzanie Nieruchomościami, Zarząd Powierzony (gdzie właśnie ta firma przejmuje całą decyzyjność i odpowiedzialność), Doradztwo oraz Księgowość Wspólnot. Oprócz wprowadzenia tak wielu, przydatnych usług, każda z nich wzbogacona jest o wiele nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby informowanie wiadomością SMS o wynikach głosowań organizowanych przez zarządcę, czy samo oddawanie głosów poprzez aplikację Strefa Mieszkańców, w której śledzić można życie i działania wspólnoty.

Podsumowanie

Firmy zarządzające nieruchomościami są jednymi z niewielu przedsiębiorstw, które naprawdę ułatwiają nasze życie. Dzięki nim nie trzeba przejmować się sprawami, które wymagałyby niepotrzebnej uwagi, a które mogą zostać załatwione szybko i sprawnie przez doświadczone firmy. Takie przedsiębiorstwa jak PMM Zarządzanie Nieruchomościami pozwalają zapomnieć o wszystkich sprawach związanych z administracją budynków mieszkalnych. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że zarządzanie nieruchomościami odbywa się na najwyższym poziomie, a my jesteśmy informowani o wszystkich działaniach i mamy pełną świadomość tego co się dzieje. Warto wybrać i zaufać takim zespołom, które mają wieloletnie doświadczenie na rynku, korzystają z nowych technologii i potrafią je skutecznie wykorzystać w swoich działaniach. Bez wątpienia, PMM Zarządzanie Nieruchomościami jest taką firmą, firmą na której można polegać w 100% i której można powierzyć kompleksową opiekę nad nieruchomościami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *