Nowoczesny ślub w 2019 – wideofilmowanie i fotografia dronem

2019-01-25 7:43:05
Chcesz, aby film z waszego wesela wyróżniał się oryginalną formą? Jeśli tak, to dobrym pomysłem może okazać się wynajęcie drona. Ile kosztuje opisywany rodzaj usługi i czy może on zastąpić tradycyjny film lub zdjęcia z wesela?

 

XXI wiek bez wątpienie można określić mianem epoki rozwoju technologicznego. W istocie; to, co jeszcze do niedawna pozostało wyłącznie w świecie śmiałych fantazji, dziś jest już namacalną rzeczywistością. Dowód? Zaledwie kilkanaście lat temu szczytem technologii były telefony komórkowe z czarno – białym wyświetlaczem, które w niczym nie przypominały urządzeń, z jakich korzystamy obecnie. Naturalnie dynamiczny rozwój technologii wywiera spory wpływ na dosłownie każdą sferę naszego życia, w tym również ślub oraz wesele.

Spora część osób wciąż jeszcze pamięta charakterystyczne, „malowane” zdjęcia ślubne w owalnych ramach, zajmujące honorowe miejsce w domu dziadków. Dziś takie fotografie są już daleką przeszłością. Obecnie bowiem filmy i albumy ślubne zaskakują zarówno swoją formą, jak i technologią w jakiej zostały wykonane. Najnowszym trendem są bowiem zdjęcia z lotu ptaka, tworzone przy wykorzystaniu dronów. Czy jednak takie materiały nie są aby jedynie drogą fanaberią?

Wynajem dronów

Obecnie na polskim rynku nie brakuje firm specjalizujących się w realizacji filmów ślubnych z lotu ptaka. Co ciekawe, opisywany typ usługi realizują także inni usługodawcy działający w branży ślubnej. Przeglądając spis kamerzystów z Warszawy i okolic, łatwo się zorientować, że coraz więcej z nich proponuje również usługę filmowania dronem. No dobrze, ale ile tak naprawdę kosztuje wynajęcie drona na wesele? Wbrew pozorom koszt filmu ślubnego nagranego z lotu ptaka nie jest dużym wydatkiem, zwłaszcza jeśli będziemy go rozpatrywali w kategoriach pamiątki na całe życie. Ceny takiej usługi rozpoczynają się od mniej więcej 1000 zł za surowy materiał trwający ok. 40 minut. Oczywiście taki film wymaga odpowiedniego zmontowana, co z kolei może rodzić dodatkowe koszty.

Dron na ślubie – czy może się przydać?

Choć z roku na rok zwiększa się liczba osób posiadających drony, to jednak opisywane urządzenie wciąż można uznać za swego rodzaju nowość. Czym zatem – w praktyce – jest dron? Dron to tzw. bezzałogowy statek powietrzny. Dawniej drony były wykorzystywane jedynie przez siły zbrojne. Obecnie ten rodzaj urządzeń coraz częściej pojawia się na ślubach oraz weselach. Drony świetnie sprawdzają się w przypadku uroczystości plenerowych, niemniej jednak należy pamiętać, że nie stanowią one alternatywy dla tradycyjnych zdjęć czy nawet filmów video. Ich obecność należy raczej traktować na zasadzie dodatkowej usługi, której celem jest urozmaicenie klasycznych filmów ze ślubu oraz wesela.

„Zarówno w przypadku fotografii, jak i wideofilmowania, nowoczesne technologie cieszą się dużą popularnością, bo przy odpowiednich umiejętnościach i wiedzy, efekt jest wart swojej ceny” – tłumaczy Kamil, redaktor portalu fotograf-wesele.pl.

Czy zatem warto zdecydować się na wynajęcie drona? Tak, zwłaszcza jeśli część uroczystości odbędzie się w plenerze. Taki film zdecydowanie ożywi tradycyjny materiał nagrany podczas ślubu oraz wesela i sprawi, że nabierze on niezwykle oryginalnego charakteru. Pamiętajmy jednak, że opisywany rodzaj usługi jest jedynie dodatkiem i nie zastąpi on tradycyjnego materiału nagranego przez profesjonalnego kamerzystę.

Artykuł partnera

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *