NOWY DWÓR MAZ. Zakatował niemowlę, a matka na to patrzyła?

2020-09-28 7:20:56

32- letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-miesięcznym niemowlęciem oraz 39- letnia matka dziecka, podejrzana o narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i nieudzielenie pomocy zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Do tragedii doszło w miniony weekend w Nowym Dworze Maz.

W ubiegłą sobotę (26 września) po godz. 4:00 rano policja otrzymała zgłoszenie, że przy ul. Długiej w Nowym  Dworze Mazowieckim znajduje się nieprzytomny chłopiec.

Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia i policji lekarz potwierdził zgon dziecka. W mieszkaniu przybywała tylko 39-letnia matka dziecka oraz jej 32-letni konkubent.

Obrażenia na ciele niemowlęcia wzbudziły podejrzenia lekarza, który powiadomił prokuraturę. Oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły na zatrzymanie podejrzanych.

W niedzielę wykonano sekcję zwłok, która wykazała rozległe obrażania twarzo-czaszki oraz obrażenia wewnętrzne. Prokuratura postawiła obojgu zatrzymanym zarzuty: mężczyźnie zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym oraz znęcania się nad osobą nieporadną, zaś kobiecie zarzut narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i nieudzielenie pomocy.

W poniedziałek (28 września) przeprowadzone liczne czynności procesowe, w tym wizję lokalną z podejrzanymi. Na wniosek prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Maz. wobec obojga zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 39- letniej kobiecie kara pozbawienia wolności do lat 5.  Z uwagi na wstępne ustalenia prokuratury zarzuty wobec kobiety mogą się zmienić.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że zatrzymani znajdowali się pod opieką Nowodworskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mężczyzna był także wcześniej znany policji i był karany.

Więcej w jutrzejszym Tygodniku Nowodworskim 

QK/fot. KPP Nowy Dwór Maz.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *