Oczyszczacze powietrza Vestfrost – dodatkowa sterylizacja za pomocą lampy UV-C LED

2021-07-27 12:42:15

Często zapominamy o istnieniu czegoś co jest niewidoczne dla naszego oka. Powietrze, które nas otacza, niestety z roku na rok jest coraz gorsze. Znajdujące się w nim zanieczyszczenia, wirusy i bakterie negatywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Niezawodnym rozwiązaniem tego problemu są oczyszczacze powietrza. Aby walka z wirusami była jeszcze bardziej skuteczna, warto wyposażyć się w urządzenie z generatorem jonów. Oczyszczacze powietrza Vestfrost zostały dodatkowo wyposażone w lampę UV-C LED, która sterylizuje powietrze unieszkodliwiając bakterie na poziomie biologicznym.

Działanie lampy UV-C LED

W oczyszczaczach powietrza Vestfrost zamontowano specjalną lampę UV-C LED, które sterylizuje powietrze. Światło UV-C działa tylko wewnątrz urządzenia niszcząc bakterie w przepływającym przez oczyszczacz powietrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu usuwane są mikroskopijne drobinki, które mogły przedostać się przez filtry.

Najlepsze oczyszczacz w goodair.pl – Vestfrost VP-A1M30WH

Vestfrost VP-A1M30WH jest najmniejszym oczyszczaczem produkowanym przez firmę Vestfrost. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jego wydajność kształtuje się na poziomie 340 m³/h. Oczyszczacz bez problemu poradzi sobie z zanieczyszczeniami w pomieszczeniach o powierzchni do 42 m². Do pozbywania się zanieczyszczeń wykorzystano 5-stopniową filtrację, w tym również jonizator Plasma ION oraz lampę UV-C LED. Sterować urządzeniem możemy za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Co ważne urządzenie w trybie nocnym emituje głośność na poziomie zaledwie 17 dB. Tryb automatyczny pozwala na samodzielną pracę urządzenia, które dobiera optymalne ustawienia do warunków aktualnie panujących w pomieszczeniu. W trybie manualnym mamy do wyboru trzy prędkości wentylatora – niska, średnia i wysoka. W trybie nocnym głośność pracy urządzenia zostaje zredukowana do minimum, zostaje również przygaszone oświetlenie.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

Model VP-A1Z40WH przeznaczony jest do nieco większych pomieszczeń o powierzchni do 48 m². Jego wydajność kształtuje się na poziomie 350 m³/h. Do filtracji powietrza wykorzystano okrągły filtr 3w1 oraz jonizację Plasma ION i lampę UV-C LED. W najniższym trybie poziom głośności pracy wynosi jedynie 17 dB. Sterować urządzeniem możemy będąc nawet poza domem. Umożliwia nam to aplikacja mobilna Tuya. Dzięki trybowi automatycznemu urządzenie jest niemal samoobsługowe. W trybie ręcznym mamy do wyboru 5 prędkości pracy wentylatora. Natomiast tryb nocny zapewnia nam niebywały komfort podczas snu – głośność zostaje zredukowana do minimum, a wszystkie podświetlenia przygasają.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH

Model VP-A1S70WH doskonale sprawdzi się do bardzo dużych powierzchni. Dzięki wydajności na poziomie 620 m³/h urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do aż 80 m². Oczyszczacz został wyposażony w okrągły filtr 3w1, jonizator Plasma ION oraz lampę UV-C LED. Tak samo jak w poprzednich modelach głośność pracy w najniższym trybie jest niemal niesłyszalna (17 dB). W trybie automatycznym urządzenie na podstawie wskazań czujników samodzielnie dobiera optymalny tryb pracy. W trybie manualnym mamy do wyboru 5 prędkości pracy wentylatora. Za pomocą trybu nocnego głośność pracy zlikwidujemy do minimum, a także zostanie przygaszone podświetlenie.

Podsumowanie – Oczyszczacze powietrza Vestfrost z lampą UV-C LED

Oczyszczacze powietrza duńskiej marki Vestfrost cechują się dużą wydajnością, a przy tym bardzo cichą pracą. Na tle konkurencyjnych modeli wyróżniają się dodatkową sterylizacją powietrza za pomocą lampy UV-C LED. Ponadto urządzeniami możemy sterować z poziomu aplikacji mobilnej będąc nawet poza domem.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. Kasia odpowiedz

    Lampa UV to akurat najmniej przydatny element oczyszczaczy powietrza Vestfrost. Powietrze szybko przepływa przez oczyszczacz, co oznacza krótki czas kontaktu emitowanego światła z obecnymi w powietrzu bakteriami i wirusami. Światło UV musiałoby oddziaływać na nie przez kilkadziesiąt minut, aby doszło do zniszczenia ich DNIA. Nie oznacza to oczywiście, że oczyszczacze Vestfrost nie chronią przed wirusami. Taką ochronę zapewnia już sam filtr HEPA, a wsparcie stanowi jonizacja. Oczywiście chodzi tu o usuwanie wirusów i bakterii bezpośrednio z powietrza, bo żaden oczyszczacz nie ochroni przed zakażeniem w wyniku bezpośredniego kontaktu z nosicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *