Facebook
OD REDAKTORA NACZELNEGO. Czas życzeń

2019-12-24 3:26:05

 

Święta i koniec roku to tradycyjny okres podsumowań. Warto więc zrobić sobie, choć krótką, przerwę w domowych porządkach albo pogoni za sprawunkami i zastanowić się, czego możemy sobie życzyć na Święta i na Nowy Rok

W 2019 r. dużo się wydarzyło. Warte odnotowania jest przede wszystkim rozpoczęcie budowy szpitala, na który od dawna czekali mieszkańcy Legionowa oraz modernizacja drogi krajowej, która znacząco może poprawić komunikację. Są jednak rzeczy, które od dawna pozostają w sferze planów oraz marzeń.

A więc możemy sobie życzyć, aby w przyszłym roku rozpoczęła się budowa nie jednej, ale przynajmniej dwóch bezkolizyjnych przepraw drogowych przez tory w Legionowie. Jest to bowiem jeden z największych problemów miasta, przez który często dochodzi do tragicznych wypadków.

Drugi problem, który negatywnie wpływa na komfort życia mieszkańców, to ciągłe i bezładne dogęszczanie zabudowy miasta poprzez dopuszczanie do budowy szeregowców i osiedli bliźniaków na terenach zabudowy jednorodzinnej i w ogóle gdzie popadnie. A także likwidacja terenów zielonych na rzecz budowy nowych bloków. Warto więc życzyć mieszkańcom, aby władze w końcu poskromiły swoje wielkościowe ambicje i powstrzymały przestrzenny chaos jaki powstaje w mieście.

Kolejną rzeczą, która uprzykrza życie mieszkańcom jest smog. Należy więc życzyć wszystkim, aby z problemem tym zaczęto na prawdę walczyć, a nie tylko pozorować działania. Widoczną oznaką zajęcia się sprawą, byłoby na przykład rozpoczęcie podłączania do miejskiej sieci ciepłowniczej domów jednorodzinnych, które do tej pory często opalane są jeszcze węglem. A także przejście samej ciepłowni na zasilanie zieloną energią.

Niektórzy marzą też o szybkiej modernizacji wałów przeciwpowodziowych wzdłuż Wisły, uruchomieniu kolei do Zegrza albo zajęciu się na poważnie przez władze sprawą samowoli odbywającej się przy ul. Kozietulskiego.

Dlatego Wszystkim Czytelnikom życzymy spełnienia marzeń… Maciej Lerman

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *