Facebook


Odczep się Pan od nas!

2016-05-31 1:26:35

Zastępca prezydenta Pawlak odpowiedział radnemu Kalinowskiemu, w podobny sposób jak zazwyczaj urząd odpowiada prasie. Czyli arogancko, pokrętnie i tak żeby niczego właściwie nie wyjaśnić. Jednym słowem Radny został potraktowany tak jakby wtykał nos nie w swoje sprawy.

Radny Andrzej Kalinowski pod koniec kwietnia złożył interpelację do prezydenta Romana Smogorzewskiego. Chodziło mu o wyjaśnienie między innymi spraw dotyczących władz miasta, którymi zajmuje się prokuratura, a także rozpisują się o nich, tak lokalne jak i ogólnopolskie media.

Pierwsza z tych spraw dotyczyła: niejasnych zasad nabycia przez prezydenta miasta i wynajmowania bankowi atrakcyjnego lokalu w centrum Legionowa, a także niejasności w jego oświadczeniu majątkowym. Druga dotyczy sprzedaży działki przy stadionie miejskim spółce „Milenium” na bardzo preferencyjnych warunkach, bez przetargu i bez zgody Rady Miasta. Trzecia dotyczyła „dogęszczania”, wbrew woli mieszkańców, zabudowy w Legionowie. Natomiast czwarta, spraw związanych ze spółkami należącymi do miasta oraz ich finansami.

Odpowiedzi udzielił mu po kilkunastu dniach zastępca prezydenta miasta Marek Pawlak. Była ona dość arogancka i jak zwykle niczego właściwie nie wyjaśniła. Podobnie jak na ostatniej sesji Rady Miasta, gdy radni z ugrupowania prezydenckiego, głosowali przeciwko uchwale zobowiązującej Prezydenta do złożenia wyjaśnień ws. postępowań w prokuraturze. Radny został potraktowany więc jak intruz, który wtyka nos nie w swoje sprawy. Pewnie dlatego, że ośmielił się interesować sprawami miasta. A przecież wiadomo, że w Legionowie, miasto to prywatny folwark ludzi, którzy trzymają w nim władzę. I wara wszystkim innym od „ich tajemnic”.

W repertuarze zwrotów zastępcy prezydenta znalazły się na przykład takie jak: uprzejmie wyjaśniam, że to Rada Miasta wyraziła zgodę … , albo coś w stylu – przecież był Pan obecny na sesji, na której podjęto uchwałę. Na kolejne pytanie Pawlak odpowiedział tak – wszystkie informacje dotyczące majątku Prezydenta Miasta są zawarte w oświadczeniu majątkowym, które jest jawne i dostępne w BIP (jednak właśnie tam brakuje akurat oświadczenia prezydenta Romana Smogorzewskiego za 2015 r. – przyp. red.). A na koniec: Urząd miasta nie posiada informacji dotyczących pozostałych pytań zawartych w Pana interpelacji np. danych na temat wydatków ponoszonych przez spółki (spółki, których miasto jest właścicielem – przyp. red.).

Tak więc nie ważne kto i o co pyta, ważniejsze jest kto i w jaki sposób odpowiada.

KAROL KRAWCZYK

k.krawczyk@toiowo.eu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *