Facebook


Odrodzenie piłki nożnej w Legionowie dzięki drużynie Legionovii

2019-09-25 7:53:33
Lokalna piłka nożna ma się w Legionowie świetnie, a to dzięki ostatnim sukcesom klubu Legionovia. Osiągnięcia te mają szansę nie tylko przyciągnąć spragnionych piłkarskich wrażeń widzów, ale również nowe, młode talenty.

Artykuł zewnętrzny

Zapewne nie każdy mieszkaniec Legionowa wie, że w jego mieście piłka nożna ma długą i bogatą tradycję. Jest tu obecna już od prawie stu lat. Lokalny klub miał swoje wzloty i upadki, jednak ostatnio ma zdecydowanie dobrą passę. Przypomnijmy pokrótce historię klubu i dowiedzmy się, jakie sukcesy jego zawodnicy odnieśli w tym roku.

89 lat historii piłkarskiego klubu

Korzeni Legionovii możemy doszukiwać się w Robotniczym Klubie Sportowym „Czerwoni”, założonym w 1930 roku przez członków Polskiej Partii Socjalistycznej. Debiutancki mecz pierwszego klubu sportowego w Legionowie został rozegrany w 1932 r., a klub nie zawiesił swojej działalności nawet podczas działań wojennych. Po wojnie zmieniono jego nazwę na Legionovia, a w latach 80. przemianowano go z kolei na Gwardię. Dopiero w 1989 r. przywrócono tradycyjną nazwę, pod jaką z powodzeniem funkcjonuje aż do dnia dzisiejszego.

Zmiany kadrowe w klubie piłki nożnej z Legionowa

Do największych sukcesów klubu możemy zaliczyć zajęcie podczas sezonu 2013/2014 4. miejsca w II lidze oraz występ w 1/16 Pucharu Polski. Legionovia ma za sobą też gorsze okresy, ale w bieżącym roku może pochwalić się licznymi zwycięstwami: podczas rundy wiosennej utrzymała znakomitą serię 11 wygranych spotkań, dzięki którym drużyna wspięła się na pozycję lidera w trzeciej lidze. Za dobrą passą najprawdopodobniej stoi decyzja o zmianie szkoleniowca – dotychczasowy trener klubu Bartosz Tarachulski został zastąpiony Marcinem Sasalem, mogącym pochwalić się współpracą z takimi pierwszoligowymi klubami, jak Pogoń Szczecin, czy Ząbkovia Ząbki. Po trudnym początku (rozpoczęciu rundy wiosennej od przegranej z Unią Skierniewice), Marcin Sasal i jego podopieczni mają poważne szanse na powrót do II ligi.

Nie tylko Legionowo

Legionowo to nie jedyna miejscowość, w której piłka nożna kwitnie na poziomie lokalnym. Warto również wspomnieć o Bochni, gdzie dominuje piłka w wydaniu futsalowym. Choć ten rodzaj sportu jest czasem traktowany lekceważąco przez fanów „poważnych” dyscyplin, to przecież wystarczy spojrzeć na historię najwybitniejszych piłkarzy: C.Ronaldo, Pele – gwiazdy zaczynały od futsalu. Jak wygląda halowa piłka w Bochni? Futsal jest tu rozwijany bardzo intensywnie, między innymi za sprawą Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu, które zajmuje się nie tylko organizowaniem piłkarskich spotkań, ale również typowaniem wyników swoich meczów. Jego rozwojowi sprzyja również działalność klubu BSF Bochnia, zrzeszającego zawodników aż w 4 kategoriach wiekowych. Dzięki nim lokalni sportowcy odnoszą sukcesy, takie jak obrona tytułu Mistrza Polski przez Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu podczas tegorocznych Mistrzostw Młodzieżowych Polski.

Ostatnia dobra passa Legionovii pokazuje, że zespół ten ma w przyszłości szansę odnieść liczne sukcesy. Równie dobrze zapowiadają się zawodnicy z młodzieżowej sekcji Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu. Warto mieć to na uwadze, próbując swoich sił przy obstawianiu wyników spotkań lokalnych na stronach takich jak sts.pl.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *