Odżywianie podczas diety redukcyjnej – czy tylko kalorie mają znaczenie?

2021-10-08 1:59:04

Każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż odpowiednia dieta stanowi klucz do schudnięcia. W połączeniu z aktywnością fizyczną możemy spodziewać się spektakularnych efektów. Warto jednak zastanowić się, czy znaczenie ma tylko ilość, czy może również jakość spożywanego jedzenia.

Makroskładniki a treningi 

Gdy decydujemy się na rozpoczęcie naszej przygody z aktywnością fizyczną, zazwyczaj głównym celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Oprócz tego chcemy również wymodelować sylwetkę, ujędrnić naskórek, polepszyć kondycję i zwiększyć siłę. Podczas każdego treningu spalamy określoną ilość kalorii i to pomaga nam wytworzyć deficyt kaloryczny, dzięki któremu gubimy kilogramy. Pamiętajmy jednak o tym, że musimy mieć siłę, aby normalnie funkcjonować, a dodatkowo podejmować aktywność fizyczną. Odpowiednia podaż węglowodanów daje nam dawkę energii, a białko przyspiesza regenerację mięśniową oraz umożliwia wzrost mięśni. Nie należy zapominać również o tłuszczach, które wspomagają pracę narządów oraz biorą udział w przyswajaniu różnych witamin. Właśnie dlatego dieta osoby aktywnej nie może być ukierunkowana wyłącznie na jedzenie określonej ilości kalorii, ale musi uwzględniać konkretny rozkład makroskładników – 200 kalorii z sałatki to nie to samo, co 200 kalorii z pizzy. 

Zbawienie sportowca, czyli dieta pudełkowa

Catering dietetyczny to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko schudnąć, ale również dbają o efektywność swoich treningów. Dieta pudełkowa Legnica i posiłki w niej zawarte zależą wyłącznie od nas – to my wybieramy jakiego rodzaju diety potrzebujemy i ile kalorii mamy zamiar spożywać. Dieta pudełkowa jest ogromnym ułatwieniem dla osób aktywnych fizycznie, które oprócz obowiązków dnia codziennego, poświęcają sporo czasu na treningi i zazwyczaj nie mają nawet chwili na przygotowanie zbilansowanych posiłków. 

Poszukiwanie produktów, czytanie składów i ustalanie podaży makroskładników nie należy do najprostszych zadań. Niektórzy nawet nie mają czasu, aby zagłębiać się w te tematy, więc catering dietetyczny jest strzałem w dziesiątkę. Dieta pudełkowa w typie sport uwzględnia fakt, że zapotrzebowanie kaloryczne osób aktywnych jest większe ze względu na spalane kalorie podczas ćwiczeń. Co więcej, makroskładniki są rozłożone w taki sposób, aby jak najszybciej zauważyć efekty treningów. 

Dieta sportowca to nie tylko kurczak, ryż i kilka warzyw – dieta pudełkowa to przede wszystkim różnorodność użytych składników. Potrawy są smaczne, przygotowywane z najwyższą starannością, możemy zjeść zarówno na słodko, jak i na słono. W cateringu dietetycznym niczego nie brakuje, a dodatkowo wszystkie posiłki dostarczane są nam do domu o wybranej porze. Koniec z nocnym gotowaniem, czy też przygotowywaniem dań na kilka dni do przodu – dieta pudełkowa to świeże potrawy stworzone przez specjalistów. Wybierając catering dietetyczny, po prostu ułatwiasz sobie życie, nawet zapracowane osoby mają możliwość zadbania o swoje zdrowie i sylwetkę poprzez odpowiednie odżywianie. 

W ofercie TimCatering.pl posiadamy diety: standardowa, sportowa, z niskim indeksem glikemicznym, bezlaktozowa, bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, wegetariańska z rybami

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *