OKIEM PRZYJEZDNEGO. Radni z wielkiej łaski

2018-05-01 7:14:39

Obserwując sesję rady miasta można dojść do wniosku, że znajdujemy się w przedszkolu. Zarzuty, wyrzuty, docinki oraz osobiste wycieczki to praktycznie norma. Chciałoby się napisać, że to wstyd albo może hańba. Ale jedyne słowo jakie przychodzi do głowy to cyrk


Ale od początku. Trudno nie zauważyć, że część radnych przybywa na sesję jakby w ramach kary. Ponieważ złośliwie zostali wybrani przez mieszkańców, aby ich reprezentować. Najczęściej głosowanie wygląda identycznie: w głosowaniu brało udział 23 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 20 radnych (sic!) przeciw lub wstrzymało się było 3 radnych. Ewentualnie sytuacja analogicznie się odwraca. Dochodzi do tego wtedy, kiedy głosowane są projekty opozycji. Ciężko nie zauważyć stosunku tych poprawnych politycznie do tych stojących po przeciwnej stronie barykady. Jak pisałem na wstępnie: wyrzuty, docinki, osobiste wycieczki. Zachowanie godne dzieci w przedszkolu. Najbardziej irytujące w całym tym zachowaniu to zupełny brak szacunku dla cudzej pracy. Nie można nie zauważyć, że większość pytań przewodniczącego o przybliżenie jakiegoś tematu spotyka się z gromkim „nie ma potrzeby”. Na czele oczywiście śpieszące się do domu kobiety, które słychać na sesji najbardziej. W moim ulubionym punkcie obrad – WOLNE WNIOSKI nie usłyszałem nic poza wnioskami trzech radnych. Za to nie brakuje podziękowań dla prezydentów, przewodniczącego za to, że nagrodził „wazeliniarstwo” przekazaniem środków na kolejną inwestycję na danym terenie.
Najbardziej smutny jest fakt, że „wybrańcy” tak jakby nie zdawali sobie sprawy z tego, że żyją z naszych podatków. Niestety patrząc na to wszystko z boku, można tylko opuścić dłonie w geście rozpaczy. Na horyzoncie nie widać bowiem innych kandydatów. Pomimo tego, że to rok wyborczy.

QK

Komentarze

9 komentarzy

 1. wyborca odpowiedz

  Romanie ten pan sie o ciebie pytał……;)

  1. Pawcio odpowiedz

   Na obrazku trzeba robic z siebie smieszka i pajaca, jesli w zyciu jest sie skur…..

  2. NiegłosujenaRomana odpowiedz

   To już domyślacie się, dlaczego Pinokio musiał zwolnić ze swojego biura radnego disco polo? Ciężki niedorozwój umysłowy aż nadto widoczny…

   1. Partyjny kacyk odpowiedz

    Pasowali do siebie.

 2. Wojtek K. odpowiedz

  Jakie kramy takie pany. Proste.

 3. Nadzieja odpowiedz

  Musze się podzielić z Państwem pewną refleksją. Otóż w 2014 roku startowałem w wyborach do Rady Miasta Legionowo, chciałem się dostać do rady, to było moje marzenie. Moi najbliżsi ostrzegali mnie przed polityką, ludźmi ją robiącymi, itp itd. Mówili mi że ci radni to w większości “banda id..tów” i bezmózgów (co niestety ale w wielu przypadkach jest prawdą), niestety ich nie słuchałem. Wziąłem udział w wyborach i gorzko tego pożałowałem. Odwróciło się ode mnie sporo osób, moje plany zawodowe legły w gruzach i ogólnie to dostałem w d.pę.
  Chciałem coś robić dla miasta, ale zaufałem nie tym ludziom co potrzeba, zostałem oszukany przez nich. Dlatego ostrzegam wszystkich mieszkańców, którym przyjdzie ten głupi pomysł do głowy aby się kilka razy zastanowili. Jednocześnie podziwiam tych którzy walczą z tą legionowską “mafią”, że mają odwagę, że poświęcają karierę i znajomości, dla nich należy się ogromny szacunek.

  Czy to miasto w końcu się obudzi i przejrzy na oczy….gdzieś głęboko w sercu mam taką nadzieję.

  Apeluję również do wszystkich którzy mają siłę i odwagę do walki aby się zjednoczyli i razem przezwyciężyli tą hołotę. Pojedynczy ludzie, czy stowarzyszenia nie mają szans z ta dobrze już zorganizowaną machiną.

 4. hej ha trala la odpowiedz

  a na fesie niejaki Romuś mówi ze jest tak fajnie, bo dostał taką fajną laurke od fajnej komisji konkursowej za to ze jako fajny prezydent z fajna rada równo fajnie “rąbią” mieszkańców na działki i kase 😉 fajne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *