Okna aluminiowe w nowoczesnym domu i biurowcu

2019-07-18 4:05:36
Okna wykonane z aluminium są odpowiedzią na potrzeby wymagających inwestorów i odważnych architektów. Profile z tego tworzywa charakteryzuje wyjątkowo duża odporność na obciążenia. Z pomocą wąskiej ramy można zatem stworzyć przeszklenia znacznych rozmiarów. Okna aluminiowe idealnie wpisują się w charakter nowoczesnego budownictwa.

 

Okna aluminiowe w budynkach użyteczności publicznej

Nowoczesny wygląd sprawia, że okna aluminiowe są często wstawiane w biurowcach. A także obiektach takich jak szkoły czy urzędy. Wszędzie tam docenia się znaczenie przyjaznego otoczenia w życiu człowieka. Zaletą jest też prosty montaż. Okna aluminiowe wyróżniają się niewielką wagą, przez co nie nastręczają problemów z transportem i umieszczaniem we wnękach okiennych.

We współczesnym biznesie istotną wartością jest podążanie z duchem czasów. Właściciele firm chętnie wykorzystują okna aluminiowe w swoich siedzibach, ponieważ doskonale wpisują się w surowy wygląd nowoczesnych obiektów przemysłowych. Z kolei mniejsi przedsiębiorący wybierają surowo urządzone biura z dużą ilością światła dziennego i atrakcyjnym widokiem. To wszystko zapewniają okna aluminiowe.

Warto je poznać także wówczas, gdy szuka się nietypowych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej. Łatwe w formowaniu aluminium pozwala tworzyć okna w dowolnym kształcie. Termoizolacyjne przekładki obniżają natomiast współczynnik przenikania ciepła. We wnętrzach jest zatem dużo światła i pozostają one ciepłe także w najzimniejsze miesiące.

A co w sytuacji, gdy inwestor nie może sobie pozwolić na zakup okien aluminiowych, ale nie chce rezygnować z typowego im designu? Jak informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort, rozwiązaniem mogą okazać się profile PVC ze specjalnymi nakładkami aluminiowymi.

Okna aluminiowe w budownictwie prywatnym

Oknom aluminiowym wciąż nie udało się zdetronizować profili PVC w budownictwie mieszkaniowym. Inwestorzy indywidualni preferują okna plastikowe, które wiodą prym w budownictwie indywidualnym. Są tańsze, ale przede wszystkim lepiej znane. Z biegiem czasu należy jednak spodziewać się wzrostu zainteresowania oknami aluminiowymi. Zwłaszcza że projekty polskich domów zyskują na lekkości i realizowane są zgodnie z priorytetami nowoczesnego budownictwa. A ono skupia się obecnie na energooszczędności i świadomym operowaniu światłem dziennym.

Okna aluminiowe wbrew pozorom nie są zimne, a przynajmniej nie muszą takie być. Wybierając produkty do prywatnego domu, można postawić na cieplejsze rozwiązania. Na przykład wspomniane przekładki czy okna wyposażone w specjalne nakładki. Inwestorzy indywidualni powoli przekonują się do zalet stolarki aluminiowej. Dotyczy to przede wszystkim osób budujących domy wolnostojące i pragnących wyróżnić je na tle otoczenia. Nowoczesne okna aluminiowe ułatwią to zadanie. A jeżeli w poszukiwaniu oryginalności ktoś zdecyduje się pójść krok dalej, wąski i innowacyjny profil można wykonać w jakimś nieszablonowym kształcie.

Przemyślany wybór okien przekłada się na przestronne wnętrza, często w naturalny sposób otwarte na krajobraz dookoła budynku. Profile aluminiowe nadają się doskonale do szyb o wysokim współczynniku przenikania energii słonecznej. Dzięki wąskiej ramie zimą łatwiej wykorzystać promienie wpadające do pomieszczenia i utrzymać w nim przyjemną temperaturę bez dodatkowego eksploatowania systemu grzewczego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *