OLSZEWNICA NOWA. Wybuch zniszczył budynek. Jedna osoba została poparzona

2021-02-11 12:12:09

W czwartek (11 lutego) doszło do wybuchu butli z gazem w dwukondygnacyjnym budynku przy ul. Nowodworskiej w Olszewnicy Nowej. W chwili zdarzenia w budynku przybywała starsza kobieta, która odniosła obrażenia

Z relacji służb ratunkowych wynika, że około 8.00 rano otrzymali zgłoszenie dotyczące wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Na miejsce prócz Straży Pożarnej wysłano również pogotowie gazowe, energetyczne oraz ratunkowe.


W chwili zdarzenia w budynku przebywała starsza kobieta, która doznała poparzeń dłoni i jeszcze przed przybyciem służb opuściła budynek. Będący na miejscu zespół ratownictwa zdecydował o przewiezieniu kobiety do szpitala. W związku z tym, że runęła szczytowa ściana budynku do Olszewnicy Nowej przybył Inspektor Nadzoru budowlanego, który podjął decyzję o wyłączeniu go z użytkowania. Zdaniem Nadzoru Budowlanego budynek kwalifikuje się do rozbiórki.
Policja bada przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Jak udało nam się ustalić dom nie miał przyłącza gazowego, a w budynku znajdowała się butla z Propan-Butanem.

fot. KP PSP Legionowo Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *