Opieka w Niemczech: pomoc dla seniora

2022-01-31 8:38:14

W Niemczech rośnie liczba emerytów i jednocześnie spada wskaźnik urodzeń. I mimo tego, że państwo zapewnia opiekę seniorom w różnych postaciach, ich rosnąca liczba zaczyna być nieco kłopotliwa. Publiczne domy opieki często bywają zapełnione, na prywatne zaś nie każda rodzina może sobie pozwolić. Usługi pielęgniarskie nie zapewniają opieki całodobowej, a świadczenia opiekunki często są nawet droższe od domów spokojnej starości. W takiej sytuacji wiele rodzin decyduje się na rozwiązanie spoza kraju.

Praca dla opiekunek w Niemczech korzyścią dla obu stron!

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert pracy w opiece w Niemczech, adresowanych do opiekunek z Europy Wschodniej, a przede wszystkim do Polek. Oczywiście kwestią przeważającą wybór nad opiekunkę z Niemiec, są niższe koszty usługi. Jednak dla polskiej opiekunki nadal jest to atrakcyjna wypłata: w zależności od znajomości języka i stanu seniora, można zarobić w przedziale 1500-2000 euro netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka ma okazję podszkolić język i czerpie satysfakcję z pomagania słabszym. Polskie opiekunki w Niemczech to również zaleta dla niemieckich rodzin, bo przecież Polki znane są ze swojej empatii, pysznych dań oraz zaradności. Obie strony są więc zadowolone!

Jak zacząć pracę opiekunki w Niemczech?

Wystarczy, że zgłosisz się do jednej z agencji, np. Veritas, która przedstawi Ci wszystkie szczegóły i dobierze odpowiednią ofertę pracy w opiece w Niemczech. Firma zapewnia transport na miejsce zlecenia oraz umowę po polsku, więc wiesz, co podpisujesz. W razie kłopotów agencja służy pogotowiem języka niemieckiego oraz opieką koordynatora.

Zgłoś się do Veritasu i zarabiaj jako opiekunka!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *